Sõna saab apteeker: 10 põhjust, miks just apteegis on hea töötada

BENU apteekritel jätkub oma töö kirjeldamisel vaid kiidusõnu.Fotod: Egert Kamenik, Jassu Hertsmann, Helen Kannus

BENU apteegid on jõudnud olulise tähiseni ning tähistavad sel suvel oma 10. sünnipäeva. Selle olulise sündmuse puhul saavad terviseblogis sõna toimekad apteekrid ning toovad üheskoos välja 10 põhjust, miks just BENU apteegis tore töötada on.

  1. Apteeker – see kõlab uhkelt!
Farmatseut Urve Koik on apteegis töötanud 43 aastat.Foto: Egert Kamenik

Tiskre Prisma BENU apteegi farmatseut Urve Koik kinnitab, et talle meeldib apteeker olla juba ainuüksi ametinimetuse pärast. “Apteeker – see kõlab ju uhkelt! Minu meelest on nii tore olla apteeker ja teisi aidata, see teeb mind väga-väga rõõmsaks!” ütleb farmatseut säravalt.

  1. Kolleegid toetavad üksteist

Loksa BENU apteegi juhataja Helena Liimann leiab, et kõige tähtsam on töökoha puhul see, et ümberringi oleksid toetavad inimesed. “Töö on ikka töö, aga see, mis loeb, on kollektiiv!” on ta veendunud. Seda kinnitab Helena sõnul ka fakt, et Loksa apteegi kollektiiv veedab ka töövälisel ajal ühiselt aega. “Me oleme nagu üks perekond: vanaema, ema ja tütar!” naerab ta.

  1. Töökoht soovi korral kogu eluks

Selma BENU apteegi juhataja Ülla Reneli hinnangul on BENU apteegis nii hea töötada, et töökoha vahetamisele pole ta aastate jooksul pidanud kordagi mõtlema. “Ühtne ja kokkuhoidev tiim on väga olulise tähtsusega, aga mis seal salata: mul on ikkagi oma töötajatega väga palju vedanud. Meil on väga mõnus kollektiiv ja kõik on pikaajalised töötajad,” rõõmustab ta.

  1. Koos saab töötada valdkonna parimate asjatundjatega
Proviisor Darja, klienditeenindaja Marite ja farmatseut Julia töötavad koos Aia BENU apteegis.Foto: Egert Kamenik

Aia BENU apteegi rõõmsameelsed apteekrid Darja, Marite ja Julia leiavad, et just ühiselt töötamisest saadav rõõm on see kõige suurem rõõm. “Igaühel meist on oma tugev külg ning jagame apteegis töötades omavahel igapäevaselt erinevaid kogemusi,” kinnitab Aia apteegi juhataja Darja. Tänu sellele saab takistuse korral alati toetavale õlale loota, kuna apteegis töötavad oma valdkonna parimad spetsialistid.

  1. Igav ei hakka kunagi!

Saku tervisekeskuse BENU apteegi farmatseut Anton Ojamaa on veendunud, et apteegitöö ei muutu kunagi igavaks, kuna valdkonna pidev arenemine annab võimaluse ka apteekril pidevalt vajalikke teadmisi ja oskusi juurde õppida. “Kuna pean tegelema nii klientide soovidega kui ka olema toeks ja abiks arstidele, siis see annab võimaluse saada uusi teadmisi ja oma töös pidevalt areneda,” ütleb ta veendunult.

  1. Alatine rõõm inimeste aitamisest
Kvissentali Coopi BENU apteegi juhataja Herman Kirsimäe leiab, et tööpäev on seda huvitavam, kui õnnestub kedagi tervisemure puhul päriselt aidata.Foto: Jassu Hertsmann

Kvissentali Coopi BENU apteegi juhataja Herman Kirsimäe sõnul võiks ja tegelikult peakski apteekrilt alati julgelt nõu küsima, kui selleks vajadus tekib. “See on meie töö ning ma usun, et räägin enamike apteekrite eest, kui ütlen, et see teeb meie tööpäeva huvitavamaks ja nauditavamaks, kui saame enda teadmisi rakendades oma kliente nende tervisemuredega aidata,” kinnitab ta. Selleks ju proviisorid ja farmatseudid apteegis töötavadki!

  1. Valdkond, mis tagab töökoha

Sõbra BENU apteegis mõnda aega praktikal viibinud proviisoritudeng Regina Berezovskaja sai enda sõnul BENU apteegist palju häid kogemusi, mida tööelus edaspidi rakendada. Tema arvates on eelkõige oluline, et tööandja hindaks oma töötajaid, kuna just siis saab proviisor abivajajaid kõige paremal viisil aidata.

Proviisoritudeng Reginal on apteegipraktikast vaid head mälestused.Foto: Helen Kannus

“Mina hindan apteegi kui töökoha puhul seda, kui üles on seatud hea, efektiivne süsteem, milles on keskmeks iga patsiendi tervis, kuid milles ei unustata ka töötajate heaolust. Õnnelik proviisor = õnnelik klient,” sõnab ta.

  1. Tööandja, kes hoolib oma töötajatest

Tiimani BENU apteegis töötav Jekaterina Bravikova hinnangul on BENU suureks eeliseks see, et tööandja pakub tervisekindlustust, mis hõlmab erinevate tervisenäitajate analüüsi, vajalikku ravi ja üldist tervisekontrolli. “BENU korraldab ka suuri pidusid, kus kohtuvad töötajad erinevatest linnadest. Igal pühal ei jäta BENU oma töötajaid tähelepanuta ja teeb meeldivaid kingitusi,” jätkub tal tööandjale kiidusõnu.

  1. Karjäärivõimalusi ja paindlikkust jagub samuti

Kui paljudel apteekritel on oma nn koduapteek, siis mobiilne apteeker Oliver Vaarmets töötab seal, kus parasjagu tarvis – tänu sellele pakub töökoht talle palju vaheldust ja paindlikkust. “Minule selline töö sobib, kuna see annab mulle võimaluse näha väga erinevaid apteeke, kuidas nendes töö on korraldatud ning millised on sealsed kohalikud kliendid. Samuti annab selline liikuv töö võimaluse külastada erinevaid Eesti piirkondi ning pärast tööpäeva piirkonda avastada,” ütleb ta.

  1. Kliendid nagu isiklik fännklubi

Nii mõnigi BENU apteeker kinnitab, et töökohavahetus või apteegi kolimine ühelt aadressilt teisele pole asjaolu, mis lojaalseid kliente edaspidi eemal hoiaks. Hoopis vastupidi: kui Rapla Prismas avati uhiuus BENU apteek, otsisid kliendid farmatseut Eva Kaidla uue töökoha üles. “Mõned püsikliendid tulid minuga tõepoolest eelmisest töökohast siia kaasa!” kinnitab farmatseut.

Eva Kaidla töötab Rapla Prisma BENU apteegis ning leiab, et just temal on parimad kliendid.Foto: Egert Kamenik

Ka Loksa apteegis on igal kohalikul oma lemmikapteeker. “Kui keegi tahab pikemalt jutustada, siis otsitakse silmadega ikka seda oma lemmikapteekrit, kellele muret kurta või niisama juttu ajada,” räägib Loksa apteekri juhataja Helena.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.