Changemakersi blogi

Unusta nutitelefon ja televiisor: head nipid, kuidas veeta lähedastega aega ilma ekraane näppimata

Lumisel talvel on väga mõnus ajaviide ka kõige lihtsama lumememme ehitamine.Foto: Shutterstock

Pikad pimedad õhtud on meie laiuskraadil paratamatus, mis justkui röövib energiat ja tegutsemistahet. Sügismasendusega võitlemiseks tasub leida aega sõprade ja lähedaste jaoks, kellega koos saab ka kõige pimedamal aastaajal midagi toredat ette võtta. Ja kui töökoht nõuab päev otsa arvuti taga töötamist, siis on eriti hea, kui leiame tegevusi, mis ei tähenda arvutis istumist või diivanil Netflixi vaatamist.

Värske õhk on hea elamuse võti


Minge koos jooksma või sporti tegema
. Jooksmine on hea tegevus, mida saab terviseradadel väga edukalt üheskoos harrastada. Terviserajad on enamasti valgustatud, mistõttu saab seal jooksmas käia ka õhtul pärast töö- või koolipäeva. Mõnusa sörgi ajal saab muuhulgas ka edukalt  juttu vesta. Kellele joosta ei meeldi, need võivad talvisel ajal suusatamas või ujumas käia. Kui sõpruskond on suurem, siis võite minna kas või mõnd pallimängu mängima.

Koos jalutamine. Kui jooksmine või muu intensiivsem sport ei ole päris sinu ala, siis on ka jalutamine suurepärane võimalus oma keha liigutada. Jalutada võid nii linna kui küla vahel ja võid minna ka terviseradadele.

Ehitage liivalossi või lumememme. Ükskõik kui vana sa oled, oma igapäevamõtetest eemale saamiseks sobib lapselik lumememme või liivalossi ehitamine ideaalselt. Nüüd, täiskasvanuna, lumest ehitades võite mõelda väikestele detailidele, mille kallal nokitsemine võtab veidi rohkem aega, kuid tulemus on seda parem.

Tehke lumeingleid. Kui lund jätkub, siis on ääretult lihtne minna värske puhta lume sisse, visata pikali ning hakata lumeingleid tegema.

Tubased tegevused


Kirjutage armastuskirju.
Eelkõige sobib see tegevus paarile, kes saavad oma tundeid paberile panna. Kuid sisuka kirja võib kirjutada ka oma väga heale sõbrale, kus tood välja, miks sa teda nii kõrgelt hindad. Ja ära tee seda arvutis, vaid võta paber ja pastakas ja kirjuta oma käega. Hea kiri on ikka mitu lehte pikk. Kui kiri on valmis, voldi see kokku ning anna käest kätte sellele, kellele kirjutasid, või saada päris postiga sõbra postkasti.

Tehke koos origamisid. Kui natuke on käelist osavust antud, võib proovida ka üheskoos origamide tegemist. Ja kuigi see ei pruugigi olla nii lihtne kui esmapilgul paistab, on kõik õpitav, kui paber on õige ja Youtube’ist hea õpetus leitud. See on igati äge mõte, mida koos sõpradega teha.

Lahendage koos sudokusid või ristsõnu. Kui ristsõnad tunduvad natuke keerulised, siis on ehk parem alustada numbritega, ent mitu pead on ikka mitu pead ja üheskoos saate kindlasti ka ristsõnadele tuule all tehtud.

Pange puslet kokku. Puslede kokkupanemine nõuab aega ja pühendumist, see võib pakkuda tegevust pikkadeks tundideks ja koguni päevadeks. Kui pole ammu puslet kokku pannud, siis tasub alustada väiksematest, näiteks paarisajasest, ning seejärel ette võtta juba suuremad.

Mängige lauamänge või kaarte. See lühike lause ütleb kõik. Mänge on palju ja väga erinevaid – leidke oma seltskonnale sobivaim ning hakake mängima. Sama kehtib vanade heade kaardimängude puhul. Hea tuju on garanteeritud.

Natukene maiustamist ka


Tehke koos süüa.
Hea toit on miski, mis pakub suurt naudingut. Ja seda saab väga edukalt üheskoos sõpradega teha. Võtke ette ühe maitsva toidu retsept ja ostke vajalikud asjad. Haarake kõrvale ka hea jook. Valmistamise juures saab ülesanded ära jagada, et igaüks saaks anda oma panuse. Kui lõpuks koos sööma hakatakse, on nauding seda suurem, mida pikemalt toidu valmistamine aega võttis.

Sööge oma lemmikmagustoitu. Mis toidukord see ilma magustoiduta on. Lubage heas seltskonnas viibides endale oma lemmikmagustoitu. Eriti hea, kui saate ka selle üheskoos valmis teha.

Lisa veidi ekstreemsust oma ellu

Nautige öist tähistaevast. See on küll pigem suvine tegevus, kui õues on piisavalt soe. Otsige välja sobiv küljealune, asetage see õuele tähti täis taeva alla ja asuge tähtkujusid otsima ning langevaid tähti ootama.

Tehke langevarjuhüpe. Kui otsid eriti teravaid elamusi, siis haara kaasa teine hulljulge sõber ning minge langevarjuga hüppama. See on kindlasti mälestus, mis saadab teid kogu elu.

Hüpake jääauku. See on ideaalne talvine tegevus. Eriti hea on siis, kui kõrvalt on võtta ka saun, kuhu pärast sooja minna. Esimest korda jääauku minnes ole ettevaatlik! See võib tekitada sõltuvust.

Kui esialgu võib tunduda, et tegevusi, mida sõpradega ette võtta, õieti ei olegi, siis tegelikult on neid päris palju. Tasub ainult üks välja valida ning nutiseadmed ja televiisori vahtimine on unustatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.