Eucerini blogi

Kas pigmendilaike saab nahalt eemaldada?

Esimestel päikeselistel päevadel võib ununeda, et nahk vajab UV-kiirte eest tõhusat kaitset. Sest kaitsmata nahale võivad tekkida tumedad laigud ehk pigmendilaigud, mida saaks õige hoolduse abil ennetada.

Õnneks leidub tänapäeval häid võimalusi ka pigmendilaikudest täielikult vabanemiseks. Selleks on oluline leida sobivad tooted, mis naha normaalseid toimimismehhanisme toetaksid ning neid vajadusel järele aitaksid.

Miks pigmendilaigud tekivad?

Hüperpigmentatsiooni ehk pigmendilaikude tekkimisel on mitu põhjust. Peamiseks teguriks on looduslik pigment nimega melaniin, mis annab meie juustele, silmadele ja nahale nendele omase värvi. Kui aga organism hakkab melaniini ülearu tootma, tekivadki nahale pruunid või hallikad laigud, tähistades kohti, kus melaniini on liiga palju.

Melaniini ületootmist võivad mõjutada vanus, nahapõletik ja -vigastused, aga ka organismis toimuvad hormonaalsed muutused, mistõttu tekivad pigmendilaigud tihti rasedatel. Kõige sagedamini on melaniini ületootmine tingitud naha liigsest kokkupuutest päikesega.

Nimelt on melaniin justkui looduslik päikesekaitsevahend, mis kaitseb nahka UV-kiirte eest naturaalsel moel. Võib aga juhtuda, et päikesevalgust satub nahale liiga palju või liiga pika aja jooksul, mistõttu ei suuda melaniin üksi nahka enam täielikult kaitsta ning see protsess organismis katkeb.

Kuna päike mõjutab eelkõige katmata kehapiirkondi, tekivad pigmendilaigud sageli näopiirkonda ning käsivartele ja käelabadele.

Reageerida tuleks kohe

Pigmendilaikude ilmumisel tuleks reageerida esimesel võimalusel, kuna aja jooksul võivad need muutuda veelgi tumedamaks.

Et hüperpigmentatsiooni peasüüdlaseks on päike, aitab pigmendilaike ennetada sobiva päikesekaitsevahendi kasutamine, seda ka hallimatel päevadel. Nimelt mõjutab UV-kiirgus meie nahka ka läbi pilvede ning mida selgem taevas, seda tõenäolisemalt pääseb päikesevalgus nahale ligi.

Päikese eest kaitsevad muuhulgas hästi juba teada ja tuntud kaitsevahendid: päikeseprillid, päikesekübarad ja nokkmütsid. Et aga tervet nägu pole võimalik mütside ja prillidega varjata, tuleb appi võtta ka näohoolduseks mõeldud päikesekaitsevahendid, mis UV-kiirgusest tingitud ohtusid leevendavad.

Kui pigmendilaigud on juba kohal

Tänapäeval leidub tõhusaid mooduseid, kuidas juba ilmnenud pigmendilaike vähendada või neid nahalt sootuks eemaldada. Siinkohal tuleb appi Eucerin Anti-Pigment hooldussari.

Selleks, et pigmendilaikudega tõhusalt võidelda, on Eucerinil välja töötatud patenteeritud salarelv nimega tiamidool, mis osutus enam kui 50 000 testitud aine seas kõige tõhusamaks. Nimelt tegeleb tiamidool hüperpigmentatsiooni algpõhjuse reguleerimisega, eemaldades tõhusalt pigmendilaigud ning tuues esile särava ja ühtlase tooniga terve näonaha.

Tootesarjast võib leida kahekordse toimega duaalseerumi, mis ühendab omavahel kaks erineval moel mõjuvat seerumit: tiamidool tegeleb hüperpigmentatsiooni algpõhjusega, kontsentreeritud hüaluroonhape aitab omakorda nahka niisutada ning selle niiskustaset säilitada.

Anti-Pigment päevakreem SPF 30 sisaldab lisaks tiamidoolile UVA- ja UVB-filtrit, kaitstes nahka tõhusalt päikesevalguse eest. Samasse tootesarja kuuluv öökreem sisaldab ka dekspantenooli, mis omakorda toetab naha taastumist öötundidel. Selle tulemusel paistab nahk päeval ühtlane ja särav.

Kui mõni pigmendilaik nahal vajab eraldi tähelepanu, sobib selleks hästi Anti-Pigment korrektor, mis võimaldab probleemi lahendada väikestel hüperpigmenteeritud nahapiirkondadel. Kui kanda korrektorit regulaarselt tumedamale laigule, kaob see nahalt õige pea.

Kiired tulemused

Kõige olulisem on teadvustada, et pigmendilaikude ilmumine pole midagi pöördumatut: õige hoolitsuse ning abivahenditega on võimalik nahka väga palju järele aidata. Esimesed silmale nähtavad tulemused ilmnevad juba kahe nädala pärast, mistõttu tasub tooteid kasutada regulaarselt ning järjepidevalt.

Samuti tasub meeles pidada, et parim viis pigmendilaikude vastu võidelda on kaitsta nahka päikesevalguse eest. Kuna päevad on juba pikemad ja valgemad, tasub sobivad kaitsevahendid kohe välja otsida, et nautida kevadpäikest murevabalt.

Eucerini Pigment Controli pigmenteerumisvastane päikesekaitsepiim (SPF 50+) aitab ennetada päikesest tingitud hüperpigmentatsiooni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.