Eucerini blogi

Miks ei tohi nahka tavalise seebiga pesta?

Tavaline seep pole naha pesemiseks just kõige parem variant.Shutterstock

Ehkki seep tundub olevat parim viis naha intensiivseks puhastamiseks, tuleks õige hoolitsuse tagamiseks seebist siiski otsekohe loobuda. Miks see nii on ning millised on parimad alternatiivid naha eest õigesti hoolitsemiseks?

Milline on naha normaalne pH-tase?

Kõigepealt tuleks teha selgeks, milline on inimese naha loomulik pH-tase. Meie nahk on kergelt happeline ning selle pH jääb keskmiselt vahemikku 4,7–5,75. Et meie organismi suurima organi normaalset toimimist säilitada ja toetada, ei tohiks naha puhastamiseks ja niisutamiseks mõeldud toodete pH-tase väga palju kõrgem olla.

Kui aga mõelda tavalise seebi peale, siis selle pH-tase võib olla inimese nahast koguni kaks korda kõrgem, mis tähendab, et naha rakustruktuurid saavad selle tõttu kahjustada ning epidermise välimine kiht pole võimeline organismi enam väliste keskkonnamõjurite eest nii tõhusalt kaitsma kui varem.

Ehkki nahk suudab küll oma loomuliku pH-taseme ajapikku taastada, ei tasu teda selle ülesande täitmisel üleliia proovile panna — vastasel juhul võib nahk muutuda kuivaks, tundlikuks ja välistegurite suhtes vastuvõtlikumaks.

Õrnatoimeline pH5 tootesari

Niisiis on vajalik, et nahka hooldataks nende vahenditega, mis toetaksid loomuliku pH-taseme säilimist ja naha omadustega arvestamist. See tähendab lihtsamalt öeldes seda, et ka sinu poolt kasutatavate toodete pH-tase võiks olla võimalikult sarnane naha omale.

Eucerinil on välja töötatud spetsiaalne sari, mis peab silmas just nimelt seda põhitõde: pH5 sarja tooted omavad tasakaalustavat mõju ning taastavad naha optimaalse pH-taseme, aitamaks suurendada keskkonnategurite suhtes vastupanuvõimet ning vähendada seeläbi ka naha tundlikkust.

pH5 sarja tooted sisaldavad pindaktiivaineid, mis aitavad nahapinnalt mustust tõhusalt eemaldada, kuid on sellegipoolest õrnatoimelised. Näiteks sisaldavad Eucerini pesutooted naatriummüreetsulfaati ja laurüülglükosiidi, mis ühest küljest puhastavad nahka, kuid teisest küljest kohtlevad seda leebelt ja õrnalt. Viimast on kinnitanud ka Eucerini kliinilised ja dermatoloogilised uuringud.

Puhastamine on kõige alus

Et naha õige hooldamine käib etappide kaupa, tuleb meeles pidada, et puhastamine peaks olema naha eest hoolitsemisel prioriteet. Näiteks suurendab naha vastupanuvõimet hästi pH5 õrnatoimeline dušigeel, mis on mõeldud spetsiaalselt tundlikule ja kuivale nahale ega sisalda aluselist seepi. Sama tõhusalt puhastab nahka ka pH5 dušiõli, mis sisaldab rohkelt looduslikke õlisid, mis jätavad naha mõnusaks ja siidpehmeks. Samuti taastavad selles tootes sisalduvad õlid naha lipiidisisalduse.

Et käed saavad igapäevaselt väga suure koormuse ning puutuvad kokku erinevate pindadega, on nende eest hoolitsemine erakordselt tähtis. Seega võiks käte pesemiseks eelistada tooteid, mis ei sisalda aluselist seepi — pH5 kätepesuõli puhastab, aga ka niisutab ja tugevdab naha kaitsemehhanisme, vältimaks seeläbi kuivuse ja tundlikkuse teket.

Nahk vajab niisutust

Et nahk ei kaotaks talle omast niiskust ning suudaks bakterite paljunemist pärssida, on vaja naha seisukorra eest hoolitseda ka pärast seda, kui see on hoolikalt puhastatud. Seega võiks igapäevasesse nahahooldusrutiini kuuluda pH5 õrnatoimeline kehakreem, mis tagab pikatoimelise niisutuse tänu sidrunhappest saadud tsitraatpuhvrile ning dekspantenoolile.

Naha tundlikkuse leevendamiseks ei piisa vaid selle kergest niisutamisest. Niisiis sobib nii näole kui kehale kasutamiseks hästi pH5 kreem, mis muudab naha siidiseks ja pehmeks ning vähendab transepidermaalset veekadu, mis on eriti tähtis just soojal suveperioodil. Kuivuse ja tundlikkuse märkidega kätel oleks soovitatav kasutada pH5 kätekreemi, mis tagab pikaajalise kaitse ja niisutuse.

Kui sinu eelistuste hulka kuuluvad kergema konsistentsiga tooted, võiksid eelistada pH5 kerget kehapiima, mis sobib hästi kasutamiseks allergilisel nahal. Huulte kuivuse ja kareduse vältimiseks võiksid kasutada dekspantenooli ja E-vitamiini sisaldavat pH5 huulepalsamit, mille 15 SPF-faktor kaitseb tundlikke huuli ka intensiivse päikesekiirguse eest.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.