“Naabrist parema” saatest tuntuks saanud Kristel ja Hendrik: ilu algab küll seestpoolt, aga puhtad kehahooldustooted võivad imesid teha

Kristel, Hendrik ja Villiam Vesi seiklevad suvekuudel palju ringi. Ent kuidas reageerib seiklustele nende nahk?Foto: erakogu

Suvi on eeskätt puhkuse ja seiklemise aeg – sedasama teavad hästi ja harrastavad meeleldi ka Kristel ja Hendrik Vesi koos peagi 3-aastaseks saava pisipoja Villiamiga.

Et pidev õues viibimine esitab suvenautlejate nahale sageli väljakutse, uurisime välja, kuidas hoolitseb seiklusaldis pere igapäevaselt oma naha eest ajal, mil ringireisimine on elu lahutamatu osa.

Milline on perekond Vesi nahk: kas need on sarnaste nõudmiste ja soovidega või vajavad kõik erisugust kohtlemist?

Villiamil on ilmselt meie peres nahaga kõige rohkem vedanud, kuna ta pole vajanud mingit spetsiaalset hooldust ja tema nahk on kogu aeg olnud kadestamisväärselt pehme. Küll aga oleme pärast pikemat päikese käes viibimist seda veidi rohkem kreemitanud ja niisutanud.

Kristel ja Hendrik võitsid “Naabrist parema” saate 2019. aastal. Foto: erakogu

Kristel on meil aga vana psoriaasiga võitleja, nii et aeg-ajalt on abiks ikka need kõige rasvasemad kreemid ja salvid, mis teevad kohati imesid. Ka igapäevane niisutus on omal kohal.

Hendrikul on aga veidi teistsugune nahk, kuna päikese käes kipub teiste pereliikmetega võrreldes kiiremini põlema ja on ka veidi kuivem, aga ega see teda muidugi rohkem kreemitama ei pane. (Naeravad.)

Kuidas te oma naha eest hoolitsete, milline on igapäevane nahahooldusrutiin?

Hendriku nahahooldus piirdub ilmselt sellega, et suvel saab talle hea õnne korral päikesekreemi peale määrida ja hiljem lisaks mõnda niisutavat kreemi. Aga muudel aastaaegadel ei saa tema puhul ilmselt üldse nahahooldusest rääkida. (Naeravad.)

Seevastu naisele kohaselt kuuluvad Kristeli igapäevasesse rutiini seerum, silmakreem, näokreem ja kätekreem. Pärast mõnusat dušši saab ka kogu keha niisutatud. Nii et naisperel siin kreeme ikka kulub.

Terve perega kasutame hetkel ka Eucerini pH5 tootesarjaihupiima kulus siin pärast kuumalainet ikka korralikult, sest põlenud ja tundlikule nahale oli seda lihtsalt nii kerge ja valutu peale määrida. Muide, pH5 dušiõliga on ka ülimõnus jalgu raseerida – jääb väga pehme tulemus!

Päikesekreemist rääkides: kui palju te päikesekaitsele tähelepanu pöörate?

Mulle tundub, et kõige eeskujulikumad päikesekreemi kasutajad me ilmselt ei ole, sest üsna tihti lähme selle mõttega välja, et kaua ei ole ja seega ei saa naljalt ära põleda, aga lõpuks venib see õues olemine ikka kauemaks.

Suure osa suvisest ajast veedab perekond Vesi ratastel: üheskoos avastatakse Eestimaa kauneid paiku ning uudistatakses seni käimata jäänud kohti. Foto: erakogu

Villiamil on õnneks rannamõnude nautimiseks ka UPF kaitsega riided, seega ei pea kreemitamisele nii palju enam tähelepanu pöörama.

Aga teie endi kogemuse põhjal: mis on terve naha saladus?

Elu on näidanud, et suuresti saab ilus ja terve nahk alguse ikkagi seestpoolt. Kui juua ohtralt vett, tarbida vähe suhkruid ja rämpsu, siis see kindlasti mõjub positiivselt. Aga kuna paljudele meeldib ka aeg-ajalt patustada, siis puhtad kehahooldustooted võivad ka imesid teha!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.