Sage mure: kuidas saada tumedatest silmaalustest lahti?

Et päikesekiirgus ja puudulik päikesekaitse võib nahas toimuvat kollageeni tootmist aeglustada, on see ka oluline tegur, miks nahk just silmade ümber esimesena vananemisilminguid näitab.Foto: Shutterstock

Oled kindlasti tähele pannud, et kõige esimesed kurrud ja kortsukesed ilmuvad näopiirkonda sageli just silmade ümber. Kuigi need nahamuutused on igati loomulikud, võib sageli juhtuda, et kortsukesed tervitavad meid silmade ümber oodatust palju varem. Samal ajal kimbutab paljusid ka tumedate silmaaluste probleem, mis omakorda mõjutab tugevalt enesekindlust. Siinkohal tõuseb olulisele kohale õige silmaümbruse hooldus.

Elustiil mängib suurt rolli

Kui peegli ees oma näonahka lähemalt uurida, ei tule tõenäoliselt üllatusena, et silmade ümber paiknev nahk on ülejäänud näonahast märksa õhem ja tundlikum. Kuivõrd just silmade ümber on vähem rasunäärmeid, on see ka põhjus, miks võib silmaümbrus vajada eraldi kõrgendatud tähelepanu ja hoolikat niisutust.

Vananemine on organismile iseloomulik ja igati loomulik protsess ning on paratamatu, et aja möödudes kaotab nahk senise elastsuse. Samuti väheneb aastatega kollageeni tootmine nahas, mistõttu ongi kurrud ja peenikesed kortsukesed silmade ümber väga kiired tekkima.

Siiski võib ka silmaümbrusele olla iseloomulik enneaegne vananemine, mis on eelkõige põhjustatud päikesekiirguse kahjulikust mõjust. Et päikesekiirgus ja puudulik päikesekaitse võib nahas toimuvat kollageeni tootmist aeglustada, on see ka oluline tegur, miks nahk just silmade ümber esimesena vananemisilminguid näitab.

Nagu ülejäänud nahka, mõjutab ka silmaümbrust inimesele omane elustiil ja kahjulike harjumuste osakaal. Näiteks on just suitsetamisel ja alkoholil suur mõju naha enneaegsele vananemisele ning silmade ümber tekkivate kortsukeste väljakujunemisele. Samas mõjutab nahka ka ebapiisav uni, ebatervislik toitumine ja liigne stress, mis omakorda kinnitab tõdemust, et nahk on inimese tervise peegel.

Mis aitaks tumedate silmaaluste vastu?

Kortsukeste kõrval valmistavad inimestele tuska ka tumedad silmaalused, mida hoolikalt jumestustoodetega varjata üritatakse. Siin tuleb mängu looduslik pigment ehk melaniin, mis meie nahale värvi annab – nimelt võivad melaniini tootmise suurenemist põhjustada liigne kokkupuude päikesevalgusega, aga ka hormonaalsed muutused ja organismi vananemine. Kui mõni nendest teguritest vallandab nahas hüperpigmentatsiooni, võibki see ilmneda tumedate ringide ja laikudena silmade ümber ning muuta naha väljanägemise ebaühtlaseks.

Sellegipoolest ei pea tumedad silmaalused olema paratamatus, millega lihtsalt leppida. Eucerin Anti-Pigment silmaümbruskreem tumedatele silmaalustele sisaldab tõhusaid koostisosi, mis toimivad erinevatel viisidel, muutes naha säravamaks, vähendades hüperpigmentatsiooni ning tehes silmaümbrused heledamaks ja siledamaks. Tootele iseloomulik metallist aplikaator aitab kreemi paremini ja meeldivamalt peale kanda ning jahutab nahka.

Kreemi värskendav ja kerge koostis sisaldab tiamidooli, mis on tõhus ja patenteeritud koostisaine, toimides hüperpigmentatsiooni algpõhjusele ehk vähendades melaniini tootmist. Valgustpeegeldavad pigmendid muudavad silmaümbrused heledamaks, andes kohe värske ja särava välimuse. Kui hüaluroonhape vähendab turset ja silub peeneid kortse, siis oligopeptiidid stimuleerivad omakorda naha kollageenivõrgustikku kindlama nahastruktuuri saavutamiseks.

Muret saab sageli ennetada

Tumedate silmaaluste ilmnemist saab tihtipeale ka ise ennetada – selleks on eelkõige vajalik järgida tervislike eluviise nagu piisav liikumine, tervislik ja tasakaalustatud toitumine, piisav vee tarbimine ja unehügieen. Samas ei tohi ära unustada päikesekaitse vajalikkust ka sügis- ja talvekuudel, kuna ka pilvistel päevadel mõjutab päikesekiirgus inimese nahka.

Kui märkad silmade ümbruses kuivuse või tumeduse ilminguid, tuleb pühendada kõrgendatud tähelepanu selle piirkonna niisutamisele. Just tõhus ja nahale kasulike koostisainetega silmaümbruskreem aitab seda probleemi ennetada ja lahendada, olles nahal õrn ja arvestades just silmade ümbruses paikneva naha eripäradega.

Kui pühendad võrdväärselt tähelepanu nii nahka mõjutavatele kehasisestele kui ka -välistele teguritele, õnnestub nahaprobleeme edukalt ennetada ja enneaegset vananemist ära hoida. Hoolitsedes oma tervise eest, hoolitsed ka naha eest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.