Pakane muutis naha kuivaks ja ketendavaks? Abi on nendest näpunäidetest

Mil viisil pakasele vastu astuda ning nahka külma eest kaitsta?Shutterstock

Eestit tabanud külmakraadid esitavad naha vastupanuvõimele keerulise väljakutse. Seetõttu kaebavad paljud inimesed hetkel just kuiva, kareda ja ketendava naha üle. Mil viisil pakasele vastu astuda ning nahka külma eest kaitsta?

Kuivuse tingivad erinevad tegurid

Miks ikkagi muutub nahk kuivaks? Kuna külma ilmaga naha niiskustase langeb, saab tema kaitsekiht kahjustada. See toob kaasa ka lipiidide ja teiste niisutustegurite hulga vähenemise, millest üheks olulisemaks on uurea.

Uurea aitab niiskustasakaalu tõhusalt säilitada, võitleb tekkinud ärritusega ning kiirendab naharakkude uuenemisprotsessi.

Uuread leidub ka meie organismis ning selle taseme languse põhjustavad sageli keskkonnafaktorid, aga ka inimese vanus, stress ja teatud haigusseisundid (näiteks diabeet). Kui uuread on organismis liiga vähe, siis esimesena väljendubki see tavaliselt just kuivas nahas.

Tootesari, mis hoiab ära nahakuivuse ilmingud

Uurea suurepäraste omaduste tõttu leidis ilmavalgust ka Eucerini tootesari UreaRepair PLUS, mis pakub kohest leevendust kuivusele ning hoiab 48 tunni jooksul ära nahakuivuse ilmingud. Tootevalikust leiab igaüks endale sobiva, olgu selleks kehapiim või -kreem, pesutooted või käte- ja jalakreemid.

Tähelepanelik lugeja võib aga märgata, et mõni toode sisaldab 5% uuread ning teine hoopis 10% või 30%. Millest siis valiku tegemisel lähtuda? Siin tuleb mängu kuivuse aste.

Näiteks sisaldab UreaRepair PLUS hoolduskreem 30% uuread, mis tähendab, et seda on soovitatav kasutada vaid kehapiirkondadel, mis on väga kuivad ning vajavad kohest niisutust. Nendeks on tavaliselt käed, kannad, põlved või küünarnukid. On oluline meeles pidada, et toodet ei tohiks korraga kasutada rohkem kui 10 protsendil nahapinnast ning maksimaalselt kaks korda päevas.

Vale puhastusvahend võib nahaprobleemi võimendada

Igasuguse nahahoolduse esimeseks etapiks on naha puhastamine. Kuiva nahka ei tohiks kindlasti pesta liiga kuuma vee või aluselise tootega, kuna see võib tekkinud nahaprobleemi veelgi võimendada. UreaRepair PLUS pesugeel sobib hästi igapäevaseks pesuks, aidates kuival nahal temale loomulikku niiskustaset taastada ja säilitada.

Et sageli leidub kuiva nahka just kätel, aitab UreaRepair PLUS kätekreem probleemi leevendada juba pärast esimest kasutuskorda, ent hoiab sealjuures ära nahale rasvase kihi tekkimise. Samuti sobib kätekreem hästi küpsele nahale ning kseroosi, psoriaasi ja diabeedi korral.

Sama tootesarja jalakreem aitab vähendada jalgadel leiduvaid paksendeid, mõhnasid ja lõhesid, mis kipuvad eeskätt esinema just kandadel. Kuivade huulte hoolduseks sobib hästi huulepalsam.

Kogu keha niisutamiseks sobib hästi 10% uuread sisaldav UreaRepair ihupiim, mis on samuti mõeldud väga kuivale ja tundlikule nahale. Mõõdukalt kuivale nahale pakub tõhusat niisutust 5% uuread sisaldav ihupiim.

Näohooldus vastavalt nahatüübile

Lisaks kehahooldusele vajab talvel ülevaatamist ka näonahahooldus, seda enam et just nägu on erinevate välistegurite suhtes kõige haavatavam.

Kuiva näonaha taastamiseks sobib hästi UreaRepair tootesarja päevakreem, mis niisutab hetkega ning leevendab kiskumistunnet, et nahk oleks elastne ja sile.

Näpunäited, mis aitavad niiskustaset säilitada

Lisaks läbimõeldud nahahooldusele ei tohiks ära unustada ka teisi mõjureid. Näiteks arvavad inimesed sageli ekslikult, et duši all käimine ja pikk kuum vann niisutavad nahka.

Siiski ei tohiks juba kahjustada saanud nahka tulikuuma veega pesta, kuna see võib nahka veelgi kuivatada ning viib vee nahast hoopis välja. Selle asemel võiks vett hoopis juua, kuna see aitab naha niiskussisaldust säilitada ja parandada.

Kindlasti tuleks talvisel hooajal veenduda, kas sinu kodune õhk on piisavalt niiske, mitte liiga kuiv. Keskküttega kodus võiks talvisel ajal kasutada õhuniisutajat, mis mõjub hästi ka sinu nahale.

Oled tõenäoliselt ka märganud, et teatud materjalist riided võivad talvel nahka ärritada. Näiteks võib vill olla küll soe, kuid põhjustada valuliku ärrituse.

Seega eelista külmal ajal näiteks siidi ja puuvilla, kuna need on nahal hellad ega põhjusta reaktsiooni. Samal põhjusel võiks riiete pesemisel vältida värv- ja lõhnaaineid sisaldavaid pesuaineid.

Tee talvisel hooajal teadlikke valikuid ning hoidu hoolika nahahoolduse abil ebameeldivatest ja nahka ärritavatest teguritest. Saabunud külm talv on eelkõige nautimiseks: võta sellest viimast ja keskendu headele asjadele ehk sellele, mis sind õnnelikuks teeb. Siis särab ka sinu nahk!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.