Kasulikud videod: lihtsad harjutused, mis sobivad suurepäraselt liikumisraskustega või eakatele inimestele

Kummilint on eakatele väga kasulik treeningvahend ning parandab lihaste toonust.Foto: Shutterstock

Vähene liikumine on eriti eakate seas väga sage probleem, mis võib põhjustada erinevate terviseprobleemide süvenemist, ülekaalulisust ja mõjutada ka vaimset tervist. Samuti on ülekaalulisus 2. tüüpi diabeedi peamine riskitegur. Õnneks leidub kasulikke videoid ja treeningvahendeid, mis aitavad tervist parandada ja teha sobiva raskusastmega trenni ka kodustes tingimustes. Toome välja kaks kasulikku videot, mida võiksid eaka sugulasega kindlasti jagada.

Kummilint on kasulik abivahend

Kummilint on eakatele väga kasulik treeningvahend ning parandab lihaste toonust. Treeninguks mõeldud kummilinte leidub väga palju erinevaid – on olemas nii aasadega, käepidemetega kui ka ringikujulisi linte, mis on kõik erinevateks harjutusteks head abivahendid. 

Siiski tasub tähele panna, et kummilindid võivad erineda raskusastme poolest: kui algajal tasuks eelistada kergemat ehk elastsemat kummilinti, siis treeningu edenedes ja soorituse paranemisel võib treeningvahendi tugevama kummi vastu välja vahetada. Kindlasti tuleks meeles pidada, et kummilindiga harjutustele peaks eelnema soojendus ning treeningu peaks omakorda lõpetama venitusega.

Eesti Reumaliidu YouTube’i lehel jagab kummilindiga treeninguks vajalikke soovitusi taastusarst Eve Sooba:

Harjutusprogramm spetsiaalselt eakatele

Lisaks kummilindile on väga heaks treeningvahendiks ka täiesti tavaline söögitool – lisaks istumisasendis tehtavatele lihtsamatele harjutustele pakub see vajalikku toetuspunkti püstiharjutuste tegemisel.

Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliinik on loonud harjutusprogrammi eakatele inimestele, et aktiveerida südameveresoonkonda ja olulisemaid lihasguppe. Treening on lühike, aga tõhus ning kestab kokku 12 minutit. Treeningut võiks teha 1 kord päevas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.