Ametlik suplushooaeg on avatud: kuidas veenduda vee terviseohutuses?

Stroomi rand.Foto: Shutterstock

Juunis avati Eestis ametlik suplushooaeg, mis kestab augusti lõpuni. Terviseamet tuletab seejuures meelde, et enne rannamõnude nautimist tasub pöörata tähelepanu supluskoha kvaliteedile.

Ametlike supluskohtade kohta on olemas veekvaliteedi andmed, need on hooldatud ja korrastatud ning nende üle teostatakse järelevalvet. Lisaks veekvaliteedile jälgitakse, et vees ei oleks jäätmeid, prügi, õli ega sinivetikate poolt põhjustatud õitsenguid.

Veekvaliteedi andmeid saad jälgida terviseameti lehelt, kus uuendatakse pidevalt andmeid vastavalt mõõtetulemustele. Supluskohtade ja ujulate kaardilt saad aga mugava ülevaate ametlikest supluskohtadest.

Vee puhtust on võimalik määrata ka vaatluse abil – puhtuses on põhjust kahelda, kui vees on näha hulk mistahes materjalist hõljuvaid esemeid, nähtav õlikile, vesi on läbipaistmatu, ebatavalist värvi, ebatavalise lõhnaga, lähedal on võimalikke reostusallikad – kanalisatsiooni väljalasketorud, sadamad, suured farmid jne.

Ametlik suplushooaeg kestab 1. juunist kuni 31. augustini. Samas võib supluskoha valdaja avada suplushooaja varem enne esimest juunit ja lõpetada hiljem peale 31. augustit. Ametliku suplushooaja kehtestamise eesmärgiks on, et vähemalt ametlikes supluskohtades oleks tagatud veekvaliteedi kontrollimine ja ranna hooldamine perioodil, kui randadesse on oodata kõige rohkem suplejaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.