Soe suvekuumus on taas kohal, sellega koos ka suvised terviseprobleemid. 1220 perearsti nõuandetelefoni arst-nõustaja dr Mart Veerus nendib, et parim kaitse kuumarabanduse ja päikesepiste eest on terve mõistus. Kuidas aga juba tekkinud terviseporbleemi korral toimetada?
Päikesepõletus on tervisekassa andmetel nõudnud meditsiinilist tähelepanu keskmiselt ligi 200 patsiendil aastas. 58% päikesepõletuse patsientidest on naised ning see on kõige levinum 20-29-aastaste seas. Kõige sagedasemad tervishoiuteenused, mida päikesepõletuse puhul kasutatakse on pereõe või perearsti konsultatsioon ning ka EMO vastuvõtt. Dr Veerus soovitab päikesepõletuse korral ühenduda 1220 perearsti nõuandetelefoniga, sest reeglina leiab päikesepõletusele lahenduse koduste vahenditega.
Arsti sõnul võib päike lisaks päikesepõletusele põhjustada ka pahaloomulisi nahakasvajaid, päikeseallergiat ning kuumarabandust. “Päike kiirgab väga mitmesugust kiirgust, atmosfääri läbivad nii UVA-kiirgus kui ka UVB-kiirgus. Liiga kaua päikesekiirguse käes viibimine võib inimesel põhjustada seega normaalse naha ägedaid reaktsioone ning ka kuumarabandust. Samuti võivad päikesepõletuse korral tekkida isegi villid,” lausus dr Veerus.