Soolatüükad ja konnasilmad on kanged kaduma: kuidas nendest päriselt vabaneda?

Nahatüükad on healoomulised moodustised, mida tihti põhjustab inimese papilloomiviirus.Foto: Shutterstock

Soolatüükaid ja konnasilmasid võib ilmneda kõikidel inimestel erinevas vanuses. Kuidas nendest aga vabaneda?

Konnasilmad ja soolatüükad on kahjutud ning lõpuks kaovad ka ilma ravita, kuigi lastel võib kuluda aasta või kaks ja täiskasvanutel isegi kauem. Confido spetsialistid jagavad meditsiinikeskuse ajaveebis nõuandeid, milliste raviviisidega õnnestub nahamoodustistest varem vabaneda.

Üheks levinud raviviisiks on krüoteraapia ehk nahamoodustise külmutamine vedela lämmastikuga. Täielikuks eemaldamiseks on vajalik 3-6 protseduuri iga 1–3 nädala tagant (apteegist ostetud koduste vahenditega kauemgi).

Kasutusel on ka laserravi ehk moodustise eemaldamine laseriga. Protseduuri käigus suunab arst laserkiire moodustisele, mis aurustab moodustise, seejuures ümbritsevat nahka kahjustamata. Verejooksu ei teki, sest protseduuri ajal suletakse veresooned laserkiirega. Kokkupuute sügavust on võimalik täpselt kontrollida ja eemaldada ainult nahamoodustise kude. Eemalduse järgselt tekib nahale koorik, mis aja jooksul ise kaob. Täielikuks eemaldamiseks piisab ühest protseduurist.

Tüükaid on võimalik tohterdada ka ravimite ja plaastritega. Arsti retseptiga või käsimüügist on saada mitmeid geele, mis toimivad nii, et nahamoodustis eemaldatakse kiht-kihi haaval. Lisaks on saadaval spetsiaalsed plaastrid. Oluline on olla järjepidev ning mitte ravi pooleli jätta.

Kõige sagedasemaks kaebuseks, miks murega lõpuks arsti juurde pöördutakse, on tõsiasi, et ravikuur jäi pooleli või pikalt kestnud ravi ei ole tulemust anda. Paraku võitlus nende nahamoodustistega ongi aeganõudev. Kui selleks aga tahtmist pole, soovitataksegi proovida laserravi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.