Sepsis ehk veremürgistus on eluohtlik haigus, mis ohustab eelkõige vanemaealisi ja krooniliste haigustega inimesi. Paraku on sepsise tekkimist raske ennetada. Seetõttu on oluline teada ja ära tunda sepsisele viitavaid ohumärke, sest ravi peab alustama nii ruttu kui võimalik. Parima ravitulemuse saavutamisel on oluline osa nii patsiendil, tema lähedastel kui ka tervishoiutöötajatel.
Eestis esineb sepsist enam kui 3000 inimesel aastas. Sepsis tekib organismi ülemäärasel või puudulikul vastureaktsioonil infektsioonile ehk nakkushaigusele. Nakkushaigus tekib siis, kui inimese kehasse tungib haigustekitaja, mis hakkab seal paljunema.
Mõnel juhul võib haigustekitaja (bakteri või viiruse) toime olla nii tõsine või patsiendi vastupanuvõime nii nõrk, et tüsistusena tekib mõne elutähtsa elundi, näiteks südame, kopsude või neerude talitlushäire. Seda seisundit nimetataksegi sepsiseks. Selle raskeim vorm on septiline šokk, mis tähendab, et haigestunul on hoolimata ravist väga madal vererõhk ning organismi kudedes ei jagu tavapäraseks tööks vajalikul hulgal hapnikku ja toitaineid.