Reedel toimub Tartus heateo jooks: kogu piletitulu läheb raske lihashaigusega Kevini elupäästvaks raviks

Kevin sammub vapralt elus edasi nii kaua, kuni kestab ravi.Foto: Adam Illingworth

12-aastane Tartu poiss on Lastefondi toel saanud ravi enam kui aasta. Kevini elu hoidev ravim on aga ülikallis ning seepärast on kõik 10. mail kell 19 oodatud Tähtvere spordiparki tema heaks jooksma. Kohal on ka Kevin ise. 

Kevini haigus – Duchenne’i lihasdüstroofia – on haruldane: sellise diagnoosi saab viis inimest sajast tuhandest. Haruldaselt kallis on ka ravim, küündides enam kui 700 tuhande euroni aastas.

Vaadates Kevinit täna on aga selge, et iga euro sellest on läinud asja ette: haigus, mis päev-päevalt aheldas Kevinit üha enam voodi külge, on taandunud sedavõrd, et poiss kõnnib iseseisvalt ja astub ka kiiremaid samme. Kevini raviarsti, doktor Eve Õiglane-Šliki sõnul on lapsega toimunud lausa ime.

Kevin sammub vapralt elus edasi aga nii kaua, kuni kestab ravi. Ilma selleta süveneb pärilik haigus kiiresti ja viib kõikide lihaste kõhetumiseni. Selleks, et Kevin saaks jätkuvalt kõndida ja hingata, toimubki heateo jooks – iga pilet on tema teekonna pandiks. 

Heateo jooks on osa Tartu maastikumaratoni programmist ja toimub juba kümnendat korda; ka möödunud aastal toetas see just Kevini ravi. Siis läbis 4,5-kilomeetrise teekonna joostes või kõnides enam kui 800 inimest ja koguda õnnestus 10 557 eurot. Sel aastal tasub tulla seda enam, et esimesed 1500 saavad kaela kuldse Mõmmiku medali.

Jooksule saad registreeruda Klubi Tartu Maratoni kodulehelt.

Aita aidata!

Kes siiski jooksma minna ei saa, kuid Kevini jaoks annetada soovib, saab seda teha Lastefondi kodulehe kaudu, valides annetusvormi rippmenüüst „Kevinile ravim“: lastefond.ee/anneta/.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.