Tehnoloogia

Jaanuari alguses hakkab TEHIK detailset vaktsineerimise infot kuvama ka Terviseameti koroonakaardil

Eestis on praeguseks COVID-19 vastu vaktsineeritud 516 inimest

TEHIKu juht Katrin Reinhold ütleb, et jaanuari esimese nädala alguses hakkab TEHIK detailset vaktsineerimise infot kuvama ka avaandmetena Terviseameti koroonakaardil.Foto: Sotsiaalministeerium

Terviseametist anti teada, et COVID-19 vastu vaktsineerimisi on Eestis praeguseks tehtud 516 inimesele.

Tervise infosüsteemi on tänaseks laekunud 511 inimese immuniseerimisteatis, esmaspäeval laekus neist 342. Enim vaktsineerimisi tehti esmaspäeval Ida-Tallinna Keskhaiglas, Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja Ida-Virumaa keskhaiglas.

Tervise infosüsteemi haldava TEHIKu direktori Katrin Reinholdi sõnul on tegemist viimase 24 tunni andmetega, mille arstid ja õed pärast vaktsineerimisi süsteemi on saatnud.

Reinhold sõnas, et kindlasti lasub just arstidel ja õdedel praegu väga suur vastutus nii vaktsineerimisel kui ka korrektsel dokumenteerimisel, sest kui immuniseerimisteatises tehakse viga, siis on tervishoiuteenuse osutajal õigus seda dokumenti tagantjärgi muuta või tühistada ja see toob omakorda kaasa muudatusi ka järgmise päeva statistikas.

Näiteks teisipäevases statistikas on Reinholdi sõnul tehtud 22 immuniseerimisteatise parandust ja viis teatist ei ole veel tervise infosüsteemi laekunud.

Hiljemalt uue nädala alguseks hakkab TEHIK detailset vaktsineerimise infot kuvama ka avaandmetena Terviseameti koroonakaardil. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.