Kaks Eesti tervishoiu idufirmat valiti Google’i mainekasse programmi

Programmi ambitsioon on parandada miljardite inimeste tervist üle maailma.Foto: Shutterstock

Eesti idufirmad Activate Health ja MX Labs osalevad Google for Startups AI for Health programmis, kus hakatakse tehisintellekti abil arendama maailma tervishoiu jaoks täiesti uusi lahendusi.

Google’i tehisintellektiga tervist arendavasse programmi esitasid projektid ligi 400 ettevõtet Euroopast, Lähis-Idast ja Aafrikast, kellest jäid sõelale 30 parimat 15 eri riigist. Teistest Põhja-Euroopa ja Balti riikidest pääses programmi lisaks Eesti idufirmadele veel Rootsi startup Acorai.

Google Eesti ärijuhi Kristina Randveri sõnul pääsesid programmi kõige suurema edupotentsiaaliga iduettevõtted. „Eestist said programmi kaks ettevõtet, mis on globaalse konkurentsi mõttes väga suur tunnustus. Programmi valitud idud töötavad tehistaibu abil näiteks välja uusi ravimeetodeid ja viise tervishoiuteenuste personaliseerimiseks või parandavad diagnoosimise täpsust. Tehisintellektil on potentsiaal muuta meie haiguste diagnoosimise, ravi ja haldamise viise,” rääkis Kristina Randver, kelle sõnul lõi Google programmi selleks, et toetada iduettevõtteid looma uusi lahendusi tervishoiutööstuse jaoks.

Eesti idufirma Activate Health koondab tehisintellekti abil inimeste tervisenäitajad ühte rakendusse, et aidata kasutajatel monitoorida ja parandada oma füüsilist ja vaimset heaolu. Maailmas esimene omataoline Eesti idufirma MX Labs lahendus aitab aga nutitelefoni kaamera abil inimeste tervislikku olukorra hinnata ning pakub sekunditega tervisenõu.

Kolm kuud vältav programm algab juba 27. ja 28. septembril Londonis, kus meeskonnad osalevad erinevates virtuaalsetes töötubades, kus räägitakse tehisintellekti ja juhtimise arendamisest, vastutustundlikust innovatsioonist, tootedisainist ja kasutajate leidmisest.

Programmis osalejad saavad individuaalseid mentorlusseansse ja tehnilist projektituge Google Researchi, Google Healthi, Verily, Fitbiti, Google DeepMindi ekspertidelt. Samuti korraldatakse kaks füüsilist tippkohtumist, mis viivad omavahel kokku idufirmade asutajad riskikapitalistide, valdkonna ekspertide ja teiste ettevõtjatega, kes kasutavad tehisintellekti tervishoiu ja heaolu valdkonnas. Programmi lõppedes saavad ettevõtted ka edaspidi tuge Google for Startupsi vilistlasvõrgustiku kaudu.

Mais kuulutas Google välja Google for Startups Growth Academies’ sarja esimese programmi AI for Health, mille eesmärk on teha idufirmadele tehisintellekti abil innovatsioon ja ühiskondlike probleemide lahendamine lihtsaks ja skaleeritavaks. Programmi ambitsioon on parandada miljardite inimeste tervist üle maailma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.