Tallinna spordihallides ja taliujumiskeskustes toimub reedel tasuta spordihommik

Traditsioonilise spordihommikuga kutsutakse kõiki linlasi sportlikult päeva alustama.Foto: Shutterstock

Reedel, 25. novembril kell 8-9 toimub Tallinna kolmes spordihallis ja kolmes taliujumiskeskuses spordihommik, mille raames saavad kõik huvilised osaleda tasuta treeningutel. 

Energiarikast programmi juhivad mitmed Eesti tippsportlased ja harrastussportlaste eeskujud. Taliujumiskeskustesse on oodatud nii algajad kui ka kogenud talisuplejad ning kohapeal juhendavad instruktorid.

Spordihommiku traditsiooni algataja, linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul soovitakse kaheksandat korda toimuva spordihommikuga pakkuda linlastele võimalust kogenud treenerite juhendamisel avastada ja tuletada meelde hommikuspordi kasulikkust.

„Tallinn on tunnistatud Euroopa spordipealinn 2025 tiitli vääriliseks ning sellele püüdlusele andsid oma panuse kõik meie treenerid, sportlased ja aktiivset eluviisi väärtustavad linlased. Ent just üheskoos saame tõsta teadlikkust sportlikust ja tervislikust eluviisist ning tagada seeläbi parema rahva tervise ja tervema ühiskonna,“ rääkis Kõlvart.

„Nii kutsume ka traditsioonilise spordihommikuga kõiki linlasi sportlikult päeva alustama ja erinevates treeningutes kaasa tegema, sest hommikune liigutamine annab positiivset energiat kogu päevaks. Tänavu saavad huvilised osaleda hommikustes trennides ja julgemad võivad hommikul isegi külmas vees ujuda ning lastele on sedakorda mõeldud spetsiaalne „Spordiminuti“ väljakutse.“

Spordihommiku raames viivad juhendatud treeningprogrammi läbi pealinna esindusvõistkond BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond oma kodusaalis Kalevi spordihallis, Sõle spordihallis korraldab hommikust treeningut sportlane Ott Kiivikas ning Lasnamäe kergejõustikuhallis linnapea Mihhail Kõlvart. Treeningud sobivad nii algajatele kui ka edasijõudnutele.

Samuti on spordihommikul võimalus külastada priipääsmega taliujumiskeskusi koos saunateenusega: Pirital asuvat taliujumiskeskust, Vanasadamas asuvat Iceswim Festival’i basseini (admiraliteedibassein) ning Nõmme spordikeskuses asuvat talisupluskeskust. Kõikides keskustes on kohapeal ka instruktorid. Oodatud on nii kogenud talisuplejad kui ka need, kes soovivad sellega algust teha.

Nii spordihallides kui ka taliujumiskeskustes toimuvad treeningud on osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine.

Spordihommikul osalejad saavad kingituseks tasuta pääsmed pealinna spordikeskustesse aasta lõpuni. Samuti ootavad spordihommikul kaasategijaid tervislikud smuutid.

Haridusasutustel on võimalus osaleda väljakutses „Spordiminut“. Spordihommikul saavad kaasa lüüa koolid ja lasteaiad tehes tõhusaid spordiharjutusi vaid mõne minuti jooksul. Koolidele näitab video teel treeningharjutusi ette olümpiavõtja ja maailmameister Gerd Kanter. Tallinna lasteaedade lapsed saavad aga aktiivset hommikut veeta video vahendusel koos Lotte ja Roosiga. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.