Tervisesport

Teeme selgeks: kas füüsiline töö asendab jõutreeningut?

Foto: Shutterstock

Füüsilise töö tegijad arvavad sageli, et neil ei ole vaja trenni teha, sest töö ise ongi trenni eest. Kuidas on tegelikult – kas füüsiline töö kvalifitseerub treeningu alla või siiski mitte, selgitab füsioterapeut Hillar Reissaar füsioteraapiakeskuse Reakt blogipostituses.

Reissaar tõdeb, et füüsiline töö on kindlasti kehale parem, kui kontoris toolil istumine ja aktiivsem amet tagab tööspetsiifiliste oskuste ja liigutuste perfektsuseni väljakujunemist ning põletab tublisti kaloreid. Kuid see ei tähenda, et korralikust treeningrežiimist oleks vaja hoiduda.

Füüsilise töö olemasolu ei tohiks olla vabandus mitte treenimiseks ja juhul kui töö ei koorma keha progresseeruvalt ning ühtlaselt 3–6 korda nädalas 52 nädalat aastas, on kindlasti kasulik tegeleda ka jõutreeninguga.

Isegi kui töö on eelnevatele kriteeriumitele lähedane, ei ole see kunagi täielikult konstantne ning koormusega tekkivad stressorid erinevad päevast-päeva.

Jõutreeningut on arendatud sadu aastaid ühe eesmärgiga – teha inimkeha tugevamaks. Füüsilise töö eesmärk on alati olnud sama – et töö saaks tehtud. Seetõttu ei ole füüsiline töö alternatiiv jõutreeningule ning ei saa kunagi seda ka olema.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.