Uudis

14. juulil on Ida-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini keskus kolimise tõttu suletud

ITK erakorralise meditsiini keskus paiknes alates 2021. aasta 8. maist ajutiselt haigla hoovis – purskkaevu ja A-korpuse vahel.Foto: Ida-Tallinna Keskhaigla

Neljapäeval, 14. juulil on Ida-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini keskus kolimise tõttu suletud, mistõttu tuleb patsientidel pöörduda teistesse EMOdesse. Erandiks on silmaprobleemidega patsiendid, kelle erakorralist vastuvõttu korraldab kolimise ajal silmakliinik.

Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) erakorralise meditsiini keskus kolitakse homme haigla hoovis olevast ajutisest konteinerlinnakust vastvalminud uutesse ruumidesse. Seetõttu on erakorralise meditsiini keskus kell 8:00–20:00 suletud.

ITK erakorralise meditsiini keskuse juhataja dr Külvar Mandi sõnul on erandiks vaid erakorralised silmapatsiendid, kellele ainsa spetsialiseeruva haiglana Tallinnas osutab silmakliinik abi ka kolimispäeval.

14. juuli hommikul kell 8.00 alustab ITK uue erakorralise meditsiini keskuse pinnal tööd erakorralise meditsiini keskuse registratuur, mis võtab 12 tunni jooksul vastu ainult erakorraliste silmaprobleemidega patsiente ja suunab nad abi saamiseks edasi silmakliinikusse.

„Kõigil teistel patsientidel palume aga sel päeval kuni kella 20ni pöörduda Põhja-Eesti Regionaalhaigla või Lääne-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini osakondadesse, sest kolimise ajal ei ole meil võimalik anda erakorralist meditsiinilist abi,“ ütles dr Mand. Neisse EMOdesse toimetavad patsiente homme ka kiirabid.

„Kolimise käigus transporditakse kõik erakorralise abi andmiseks vajalikud seadmed ja vahendid uutesse ruumidesse ning seetõttu me patsiente kohapeal vastu võtta ei saa. Küll aga oleme valmistunud olukordadeks, kus meile võivad nii-öelda omal jalal saabuda raskete terviseprobleemidega inimesed, keda nende seisundi tõttu ei ole võimalik teistesse haiglatesse edasi suunata. Sel juhul aitavad patsiente meie haigla erinevad osakonnad,“ selgitas ITK erakorralise meditsiini keskuse juhataja dr Külvar Mand.

Täies mahus alustab ITK erakorralise meditsiini keskus taas tööd 14. juuli õhtul kell 20:00 ning võtab uutes ruumides vastu kõiki patsiente.

2021. aastal alanud ITK erakorralise meditsiini keskuse renoveerimine jõudis lõpule sel suvel. Viis miljonit eurot maksma läinud remondi käigus ehitati ringi keskuse maapealne ja maa-alune korrus. Ehitustööde tulemusel paranesid keskuse isolatsioonivõimekus ja personali turvalisus. Samuti on maja nüüd päästeameti nõuetega kooskõlas.

Haigla personalil on uues keskuses suuremad ja avaramad tööruumid, mis tagavad patsiendile mugavama ja kiirema teeninduse, kiirema diagnostika ja lühemad vastuvõtujärjekorrad. Keskuses on märgatavalt paranenud erakorralise vastuvõtu hädaolukorra võimekus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.