Uudis

Digiregistratuuri lisandub 15 000 vaktsineerimisaega

Vaktsineerimise projektijuht Marek Seer paneb kõigile südamele, et praegu on parim hetk esimeseks vaktsiinidoosiks aeg kinni panna, et saavutada sügiseks tõhus kaitse.Foto: Postimees/Scanpix

Digiregistratuuri lisatakse homse ja ülehomse jooksul 15 000 uut aega Covid-19 vaktsineerimisele üle Eesti. Alates 14. juunist pakutakse ettevõtete kaudu vaktsineerimist ka Harjumaal.

„Sellest, kui paljud meist enne sügist end vaktsineerivad, sõltub suuresti ka see, kui avatud on meie ühiskond uut kooliaastat alustades ning sügisese viirustehooaja saabudes. Nii et ärge lükake vaktsineerimisega alustamist sügisesse ja leidke suvisel puhkuseperioodil kindlasti see aeg,“ ütles vaktsineerimise töörühma juht Marek Seer.

Uutest broneeringuks avatavatest aegadest pool on Harjumaale ja Tallinnasse, Ida-Virumaale lisatakse 2000 aega. Uusi aegu tuleb ka näiteks Viljandisse, Lääne-Virumaale, Läänemaale, Võrumaale. Infot, millises piirkonnas on vaktsineerimiseks vabu aegu, uuendatakse digilugu.ee avalehel igal hommikul. Uued ajad on valdavalt 14. juuniga algavasse nädalasse.

Eile tehti digiregistratuuris üle 8000 broneeringu ja tänahommikuse seisuga oli saadaval üle 4500 vaba aja Tallinnas, Tartus, Pärnus, Ida-Virumaal, Saaremaal, Hiiumaal, Rakveres.

Lisaks-Ida-Virumaale, kus tööandjate juures vaktsineerimine on hästi vastu võetud, pakutakse alates 14. juunist ettevõtete kaudu vaktsineerimist ka Harjumaal. Eelistatakse ettevõtteid, kus vaktsineerida soovib 30 või enam töötajat, lisaks on vaktsineerima oodatud ka töötajate perekonnaliikmed.  Töötajate vaktsineerimisest huvitatud tööandjatel tuleb endast haigekassale märku anda. Nendega, kes on juba oma soovist teada andnud, võetakse ise ühendust.

14. juuniga algavaks nädalaks on tööandjate meetme jaoks eraldatud 2000 doosi Jannseni, Pfizeri ja Moderna vaktsiine. Teistes maakondades avaneb töökohtade kaudu COVID-19 vastu kaitsesüstimise võimalus juuni lõpus.

44% täiskasvanutest vaktsineeritud

Kõik inimesed alates vanusest 16 eluaastat saavad jätkuvalt vaktsineerimiseks aega broneerida digiregistratuuris ja riigi infotelefonil 1247. Teiseks doosiks inimene ise aega broneerida ei saa, see antakse esimese doosi tegemise ajal. Korraldajad paluvad antud ajaga arvestada ja kindlasti kohale minna – tõhus kaitse tekib pärast teise doosi saamist.

Ilma eelregistreeringuta ei tasu kohale minna, sest elavas järjekorras vaktsineerimist ei toimu. Samuti ei maksa vaktsineerima minna tühja kõhuga. Neil, kes on COVIDit põdenud, tekib vaktsineerimise vajadus 6 kuud pärast tervenemist ja nad saavad ühe kaitsesüsti. Varasemaks ei ole mõtet aega broneerida. 

Selle nädala jooksul saabub Eestisse 63 390 doosi vaktsiine, sh 54 990 Pfizerit ja 8400 Modernat. Järgmisel nädalal saabub 54 030 doosi vaktsiine, sh 45 630 Pfizerit ja 8400 Modernat. Jannseni tootja teatas, et vaktsiine sellel ja järgmisel nädalal ei saabu ning Pfizer vähendas järgmise nädala tarnet esialgse kokkuleppega võrreldes 10 000 võrra. Vähendatud dooside võrra suurenevad tarned juuni lõpus. Teiste dooside vajadus on sellel nädalal ligi 20 000 doosi ja järgmisel nädalal 36 000 doosi.

Tänahommikuse seisuga oli Eestis vähemalt ühe vaktsiinidoosi on saanud 44,4% täiskasvanutest. Vanuses 70 eluaastat ja enam on vaktsineeritud 66%. Murekohad on jätkuvalt Ida-Virumaa (30%) ja Harjumaa (42%), kus täiskasvanud inimeste vaktsiiniga hõlmatus jääb Eesti keskmisest madalamaks. Kõige kõrgem hõlmatus on Hiiumaal, kus on vähemalt esimese doosi saanud juba üle 63% täisealistest. 50% piir on ületatud ka Saaremaal, Läänemaal, Tartumaal ja Jõgevamaal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.