Eelmise koroonalaine tõttu on siiani plaanilise ravi ootel 21 600 inimest

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst, teadusnõukoja liige professor Peep Talving.Foto: Tairo Lutter / Eesti Meedia / Scanpix

Teadusnõukoja liikme Peep Talvingu sõnul on kevadise koroonalaine tõttu senini üle 20 000 inimese plaanilise ravi ootel. Tõenäoliselt tuleb plaanilist ravi peagi taas piirata, mis kasvatab järjekordi veelgi.

Talvingu sõnul ei ole eelmise koroonalaine tõttu siiani saanud ravi 21 600 inimest, kirjutab ERR. “Need on meie naabrid, pereliikmed, sõbrad, sugulased, kes ei saa kas oma puusaliigeseid vahetatud või ükskõik mis muud ravi,” tõdes professor ja märkis, et tõenäoliselt tuleb peagi taas plaanilist ravi piirata.

“Kui me ei ole vaktsineerituse hõlmatusega 80–90 protsendi juures, jääme kõik seda viirust teenindama, midagi teha ei ole,” sõnas arst.

Talving usub, et vaktsineeritusega hõlmatuse suurendamiseks asutakse sarnaselt teiste Baltimaadega ka Eestis teatud sihtrühmades ja kategooriates vaktsineerimist nõudma. Ta lisas, et vastavate meetmete rakendamine võetakse arutluse alla järgmisel nädalal koos terviseameti ja sotsiaalministeeriumiga.

Talving leidis, et piirangud ei lahenda olukorda, vaid lükkavad probleemi ainult edasi. Tema sõnul on ainus lahendus viirusega toimetulekuks vaktsineerimine.

“Kõik inimesed, kellel ei ole selget vastunäidustust – ja neid on väga vähe – peaksid minema ja tegema ära vähemalt ühe doosi,” ütles arst. “See esimene doos on nii oluline ja see tooks meid välja sellest katastroofist. Inimesed, võtke ennast palun kokku, minge vaktsineerige ennast ära ja kaitske oma hapraid ja haigeid inimesi.”

5. oktoobri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 191 inimest. Kokku on haiglas 233 koroonaviirusega nakatunud patsienti, kellest on vaktsineerimata 169 ehk 72,5% ja lõpetatud vaktsineerimiskuuriga 64 ehk 27,5%. Ööpäeva jooksul avati haiglates 42 uut haigusjuhtu. Suri üheksa koroonaviirusega nakatunud inimest.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 6219 testitulemust, millest 896 osutus positiivseks. Positiivse testi saanutest oli 599 vaktsineerimata ja 297 lõpetatud vaktsineerimiskuuriga. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on tänaseks 67,2%.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.