Uudis

Eesti esimene sviitidega hooldekodu avab järgmisel nädalal uksed, sviidi kuutasu on 1990 eurot

Viimsi Pihlakodu.Foto: Pihlakodu

Tuleval nädalal avatakse Viimsis Eesti esimene sviitidega hooldekodu. Kuutasu uues eakatekodus algab 990 eurost ning sõltub kohtade arvust toas ja hooldusabi vajaduse astmest. Sviidi eest peab välja käima pea paar tuhat eurot kuus.

Eesti moodsaim ja kvaliteetseim eaketekodu

Järgmisel nädalal avab kaasaegsete eakatekodude kett Pihlakodu oma uusima hooldekodu Viimsis. Eriprojekti järgi valminud hoones on 130 kohta ning tavatubadele lisaks ka Eesti esimesed eakatele mõeldud sviidid.

Pihlakodude juhi Kadri-Ann Tivase sõnul on ettevõtte eesmärk juurutada Eesti eakate hoolekandes uus kvaliteeditase ning kokku tõuseb uue eakatekodu avamisega kohtade arv Pihlakodudes pea neljasajani.

“Vajadus tänapäevaste eakatekodude järele on suur – tänaseks, mil uus esinduslik hoone saab veel alles viimast lihvi, on üle kolmandiku kohtadest Viimsi Pihlakodus juba broneeritud,” kinnitas Tivas, kelle sõnul soovitakse uus hooldekodu elanikega täita järk-järgult järgmise aasta esimeseks pooleks.

Sviidi hind 1990 eurot

Viimsi Pihlakodu pakub ööpäevaringset üldhooldusteenust kolmes erinevas hooldusabivajaduse raskusastmes, dementsussündroomiga eakate hooldust ja samuti intervallhooldust, mis võimaldab anda lähedastele lühiajalist puhkust.

Nagu teised Pihlakodud, saab ka Viimsi eakatekodu vajadusel nii korruste kui väikesemate üksuste kaupa isoleerida, mis aitab piirata haiguspuhangute korral viiruse levikut.

Kuutasu uues eakatekodus algab 990 eurost, sõltudes kohtade arvust toas ning hooldusabi vajaduse astmest. Pihlakodu hinnakirjale vastavalt on terrassiga sviidi hind kuus 1990 eurot. Sviiti võimaldatakse vaid neile eakatele, kes vajavad igapäevaste toimingute juures kõrvalist abi vaid vähesel määral.

Eesti esimene sviitidega eakatekodu

Ühe-, kahe-, ja kolmekohaliste tavatubade kõrval on Viimis Pihlakodus Eesti esimesed privaatsed 1-toalised terrassiga sviidid, kus on rohkelt ruumi, luksuslikum sisustus ning omaenda isiklik köögi- ja istumisala.

Sviidid asuvad eraldi hoone osas, kuhu on elanikel ka võimalik iseseisvalt tulla-minna.

Eakatekodus on kaasaegse sisustusega eluruumid, oma raamatukogu, saun, massaaži- ja protseduuriruumid ning avar saal üritusteks. Värske toit valmib oma köögis toitumisterapeudi iga nädala kohta eraldi loodud menüü alusel.

Lisaks septembris valmivale Viimis eakatekodule kuuluvad Pihlakodu ketti praegu ka 180-kohaline esinduslik Tabasalu eakatekodu ja Tallinna moodsaim 85-kohaline Nõmme Pihlakodu.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.