Uudis

Hiina ravimifirma Sinovaci koroonavaktsiin võib peagi Euroopa turule jõuda

Hiinlaste koroonavaktsiin sisaldab surmatud viirusosakesi, mis ei põhjusta haigestumist. Lisaks sisaldab vaktsiin adjuvanti, mis aitab tekitada tugevama immuunvastuse.Foto: Shutterstock

Euroopa Ravimiamet alustab Hiina ravimifirma Sinovac Life Sciences välja töötatud koroonavaktsiini COVID-19 Vaccine (Vero Cell) Inactivated kiirendatud hindamisprotseduuriga.

EMA inimravimite komitee otsustas protseduuriga alustada vaktsiini laboriandmete ja kliinilise uuringu andmete põhjal. Need viitavad, et vaktsiin algatab organismis koroonaviiruse vastaste antikehade ja immuunrakkude tootmise, mis võib kaitsta inimesi Covid-19 viiruse eest.

EMA hindab esitatud andmeid ja otsustab nende põhjal, kas vaktsiinist saadav kasu kaalub üles vaktsiiniga seotud võimalikud riskid. Kiirendatud korras hindamine kestab seni, kuni ettevõte on EMA-le ametlikuks müügiloataotluseks piisavalt andmeid esitanud.

Sinovaci vaktsiini hinnatakse vastavalt tavapärastele Euroopa Liidu tõhususe, ohutuse ja kvaliteedi standarditele. Müügiloataotluse hindamiseks kuluvat aega Euroopa Ravimiamet prognoosida ei oska, kuid kiirendatud hindamisprotseduur võiks selleks kuluvat aega lühendada.

Kuidas vaktsiin toimib?

Vaktsiin valmistab organismi ette kaitsmaks ennast SARS-CoV-2 viiruse eest. COVID-19 Vaccine (Vero Cell) Inactivated vaktsiin sisaldab inaktiveeritud (surmatud) viirusosakesi, mis ei põhjusta haigestumist. Lisaks sisaldab vaktsiin adjuvanti, mis aitab tekitada tugevama immuunvastuse. Pärast vaktsineerimist algatavad inaktiveeritud viirusosakesed meie organismis immuunvastuse, mille käigus hakatakse viiruse vastu antikehi valmistama. Kui vaktsineeritud inimene hiljem SARS-CoV-2 viirusega kokku puutub, tunneb immuunsüsteem selle ära ning on võimeline organismi viiruse eest kaitsma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.