Uudis

Ida-Tallinna Keskhaigla avab kolmanda COVID-osakonna. Plaanilist ravi on vähendatud

Ida-Tallinna keskhaigla.Foto: ITK

Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) avab esmaspäeval kolmanda COVID-osakonna, kokku on siis haiglas COVID-haigetele 114 voodikohta. See teeb ITKst Eesti suurima COVID-haigla.

Reedel tehakse ettevalmistusi COVID-19 kolmanda osakonna avamiseks 1. märtsil ITK Ravi tänava ortopeediaosakonna pinnal. Sinna tuleb 26 voodikohta COVID-haigetele, mis suurendab neile mõeldud voodikohtade koguarvu 114 peale, sealhulgas üheksa kolmanda astme ja 17 teise astme intensiivravi voodikohta. See teeb ITKst Eesti suurima koroonaravikohtadega haigla Eestis.

Plaanilist ravi on vähendatud

Seoses kolmanda COVID-osakonna avamisega on plaanilist ravi kirurgilistel ja siseerialadel tugevasti vähendatud.

Võimaluste piires plaaniline ravi siiski jätkub. Haigla kriisistaap vaatab igapäevaselt olukorra üle ja otsustab vastavalt situatsioonile.

Silmakliinik ja erakorralise meditsiini keskus jätkavad tööd tavatempos.

ITK juhatuse esimees dr Ralf Allikvee lausus, et iga uus avatav COVID-osakond tähendab, et plaanilist ravi tuleb selle võrra vähendada.

Ta lisas, et kui tavaosakonna kohta on vaja üht meedikut, siis koroonaosakonnas peab personali olema rohkem. “Kaitseriietusega üle kolme tunni järjest tööd teha ei suuda. See ongi viinud personalinappuseni — voodikohti veel annab kohandada, aga inimeste hulk hakkab ammenduma,” sõnas Allikvee.

Reede hommikul oli ITKs haiglaravil 76 COVID-patsienti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.