Uudis

Irja Lutsar veel piiranguid ei soovita, ent muretseb vaktsineerimistempo pärast

Teadusnõukoja juht ja Tartu Ülikooli viroloogiaprofessor Irja Lutsar.Foto: Tartu Ülikool

Viroloogiaprofessor ja teadusnõukoja juht Irja Lutsar ütles, et koroonaviirusega nakatumine on Eestis tõusuteel ja vaktsineerimise tempo ei ole kiita. Praegust koroonaviirusega nakatumise tõusu veavad peamiselt noored inimesed.

“Nakatumisi sellises vanuserühmas nagu 70+ või isegi 50+ on suhteliselt vähe. See omakorda tähendab seda, et haiglate koormus on päris mitu nädalat olnud üsna stabiilne, haiglas on 15-20 inimest. Ja suremuse näitajad on ka väga väikesed,” ütles Irja Lutsar ERRile.

Samas hoiatas professor, et nakatumine on tõusuteel ja vaktsineerimise näitajad Eestis on ole kiita. Lutsari soovitus valitsusele praeguses olukorras on rõhuda vaktsineerimisele.

“Vaktsineerida, vaktsineerida, vaktsineerida. See on kõige olulisem. Praegu tuleb seda aega ära kasutada. Ma ei arva, et meil oleks juba piiranguid tarvis, aga ma ei arva ka, et me peaks võtma suhtumise, et kõik on möödas,” lausus Lutsar. Seejuures märkis ta, et Eestis on praegu veel 30 protsenti eakatest vaktsineerimata ja see on väga suur riskipopulatsioon.

Ööpäevaga lisandus 81 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3119 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 81 ehk 2,6% testide koguarvust. Ööpäeva jooksul manustati 5859 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 602 540 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 522 502 inimesel. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 54,6%.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 34 inimesel. 22 uutest Harjumaa haigusjuhtumitest on Tallinnas. Tartumaale lisandus 15, Pärnumaale 9, Ida-Virumaale 4, Rapla- ja Valgamaale 3, Lääne-Virumaale 2, Jõgeva-, Lääne- ja Võrumaale 1 uus nakkusjuht. Teistesse maakondadesse uusi nakkusjuhte ei lisandunud. 8 juhul rahvastikuregistri järgne elukoht puudus.

20. juuli hommikuse seisuga viibib haiglas 15 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 2 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 57 aastat. Ööpäeva jooksul uusi surmajuhtumeid ei registreeritud. Kokku on Eestis surnud 1271 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.