Lääne-Tallinna Keskhaigla kehtestab homsest patsientide külastamise keelu

Lääne-Tallinna Keskhaigla.Foto: Shutterstock

Seoses koroonaviiruse väga laialdase levikuga Eestis ei ole alates neljapäevast, 21. oktoobrist Lääne-Tallinna Keskhaigla üksustes lubatud haiglaravil viibijaid külastada.

Haigla infektsioonikontrolli osakonna juhataja dr Pille Märtin selgitas, et haigla peab seoses keerulise olukorraga võtma kasutusele kõik meetmed, mis aitavad tõkestada koroonaviiruse levikut ja tagada patsientide ohutuse.

„Meil on selle viirusega kogemust praeguseks juba rohkem kui poolteist aastat. Teame, kui suurt laastamistööd see võib teha, kui viirus pääseb sisse raviosakonda, kus on nõrgestatud immuunsusega ja hapras seisundis inimesed. Peame tegema kõik endast oleneva, et kaitsta haiglaravil viibijaid, et viirus nendeni ei jõuaks, sealhulgas välistama selle, et viirus pääseb haiglasse külastajate kaudu,“ ütles dr Märtin.

Ta lisas, et külastamine jääb võimalikuks vaid eriloaga väga raskete haigete puhul. Infot selle kohta saab anda patsiendi raviarst.

Külastuskeeld kehtib alates 21. oktoobrist kõikides LTKH statsionaarse ravi üksustes: Meremeeste haiglas (Paldiski mnt 68), õendusabikliinikus (Õismäe tee 179), nakkuskliinikus (Paldiski mnt 66) ja Pelgulinna sünnitusmajas (Sõle 23).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.