Lastefond kogub raha 10-aastase poisi operatsiooni tarvis

Foto: Shutterstock

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond palub annetajate abi, et kümneaastane Egert saaks sõita Saksamaale erilisele kõrvaoperatsioonile.

Ühepoolset kõrvalesta rekonstruktsiooni, mida Egert vajab, Eestis nii väikestel lastel ette ei võeta. Saksamaa arstid on valmis Egertit opereerima juba 8. augustil, kuid Saksamaale Oberhavel Kliniken GmbH haiglasse jōudmiseks ja seal viibimiseks tuleb perel tasuda 2260 eurot.

Egertil on diagnoositud raske kaasasündinud haigus – Goldenhari sündroom. See väljendub enamasti kõrva, nina, pehme suulae, huule ja/või alalõua mittetäielikus arengus ühel kehapoolel. Kaasneda võivad erinevad nahaprobleemid ja sündroom võib mõjutada ka siseelundite arenemist selsamal kehapoolel. Egertil väljendub haigus vasaku kõrva ning seega vasakul pool kuulmise puudumises.

Esimesed viis elupäeva veetis Egert intensiivraviosakonnas, võideldes oma elu eest. Praeguseks on laps läbi teinud mitmeid operatsioone ning arstide positiivseks üllatuseks ravile väga hästi allunud. Hoolimata igapäevastest raskustest, mida haruldane diagnoos Egertile valmistab, käib laps edukalt tavakoolis ja saab kõigi eakohaste tegevustega hakkama.

Praegu kasutab Egert luukuulmisimplantaati, mis võimaldab ruumilist kuulmist ja aitab kaasa kõne arengule, ent aparaadil on oma puudused – näiteks ei saa seda kanda mütsi all ning seega kasutada jahedamatel aastaaegadel õues liikudes, mis muudab tänaval ja liikluses viibimise olulise kuulmislanguse tõttu väga ohtlikuks.

Praegu oleks arstliku konsiiliumi sõnul kõige optimaalsem teostada Egertile ühepoolne kõrvalesta taastamine ehk rekonstrueerida Egertile uus vasak kõrv, Eestis ei võeta selletaolist operatsiooni ette aga enne, kui patsient on vähemalt 16–18 aastat vana. Parimad tulemused annab operatsioon aga just nooremate patsientide osas, kes on vanuses 9–11, täpselt nagu Egert.

Küll aga teostab kõnealust operatsiooni haigla nimega Oberhavel Kliniken GmbH, mis asub Saksamaal. Eesti Tervisekassa on võtnud enda katta kõik operatsiooniga kaasnevad meditsiinilised kulutused, kuid ravivisiidiga seotud mittemeditsiinilised kulutused nagu lennupiletid, kindlustus, majutus, transport ja palju muud, mida on kokku 2260 eurot, jäävad pere enda kanda.

Pere on pöördunud kohaliku omavalitsuse, Toila vallavalitsuse poole, kes leidis võimaluse toetada lapse ravivisiiti 1000 euroga. Ülejäänud 1260 euro tasumisel vajab pere aga heade annetajate abi.

Egertit saab aidata, tehes annetuse Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, märkides selgitusse “Egert”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.