Mõned haiglad kehtestasid sellest nädalast taas patsientide külastuskeelu

Pärnu Haigla.Foto: Pärnu Haigla

Seoses halvenenud epidemioloogilise olukorraga kehtivad Pärnu, Viljandi ja Järvamaa haiglates alates sellest nädalast taas külastuspiirangud.

Pärnu haigla teatas esmaspäeval, et ägedate viirushaiguste ajajärgu ja koroonaviirusesse nakatumise kasvu tõttu karmistati nende haiglas nakkustõrje abinõusid. Niisiis kehtib alates 26. septembrist külastuspiirang kõigis osakondades.

Patsientidele on aga lubatud saata väikepakke, mida võetakse vastu tööpäeviti 12.00- 14.30ni. Muuhulgas tehakse Pärnu haigla ja õendus-hoolduskeskuse patsientidele koroonaviiruse kordustest kolmandal ja seitsmendal haiglaravi päeval. 

“Need abinõud on mõeldud tagama patsientide ohutust, kuna paraku on taas näha koroonaviirusega nakatumise tõusu,” põhjendas Pärnu haigla.

Järvamaa haigla teatel ei ole alates 26. septembrist nendegi haiglas patsientide külastamine lubatud. Vajadusel on A-korpuses viibivale patsiendile võimalik jätta pakk erakorralise meditsiiniosakonna infolauda ning õendusabikeskuses viibivale patsiendile õendusabiosakonda.

Seoses halvenenud epidemioloogilise olukorraga kehtestas Viljandi haigla patsientide külastuskeelu alates kolmapäevast, 28. septembrist. Pakke saab patsientidele ja klientidele viia Jämejala pargis osakondadesse ning peahoone infolauda tööpäevadel kell 8-19. Samuti jätta ööpäevaringselt peahoone pakiautomaati.

Sünnitajaga on Viljandi haiglasse lubatud kaasa üks tugiisik, kes teeb osakonda sisenemisel tasulise SARS-CoV-2 antigeeni testi (hind 8 eurot). Testi negatiivse vastuse korral on tugiisikul õigus viibida nii sünnituse juures kui perepalatis. Sünnitaja tugiisikul palutakse perepalatisse jäämisel arvestada sellega, et tuleb viibida haiglas ning hoonest vahepeal väljas käia ei saa. 

Nädalaga avati haiglates 160 uut COVID-19 haigusjuhtumit

Terviseameti gripikeskuse peaspetsialisti Olga Sadikova sõnul lisandus eelmisel nädalal 3370 haigusjuhtu, millest 1188 olid laboratoorselt kinnitatud ja 2182 kliiniliselt diagnoositud. „Eelmise nädalaga võrreldes suurenes haigusjuhtude arv 10% võrra. Positiivsete testide arv kasvas kõige rohkem väikelaste (0-4a) hulgas,“ selgitas Sadikova.

Nakatamiskordaja R on üle-eestiliselt 1,08, hospitaliseerimist arvestava riskimaatriksi järgi on koroonaviiruse leviku riskitase keskmine.

Esmaspäevahommikuse seisuga oli haiglas 176 COVID-19 patsienti, neist intensiivravil neli. Nädala jooksul hospitaliseeriti kokku 160 patsienti, kellest 59 hospitaliseeriti sümptomaatilise COVID-19 tõttu. Võrreldes üle-eelmise nädalaga suurenes hospitaliseerimiste arv 6,7% võrra, seitsme päeva keskmine uute sümptomaatiliste COVID-19 hospitaliseeritute arv kasvas 6,1 pealt 7,9 peale. Nädala jooksul suri 14 inimest vanuses 59-91, kõigil olid rasked kaasuvad haigused.

Nädala jooksul manustati 5872 vaktsiinidoosi, neist uusi vaktsineerimisi alustati 157. Lisa- või tõhustusdoosi on saanud 480 297 inimest. Kogu Eesti elanikkonna hõlmatus kahe vaktsiinidoosiga on 63,6%.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.