Mongoolias ja Põhja-Hiinas leitud muhkkatk Eestisse tõenäoliselt ei jõua

Foto: Shutterstock

Hiljuti anti teada, et Hiinast ja Mongooliast on avastatud muhkkatku juhtusid. Eestit see haigus terviseametist jagatud info põhjal tõenäoliselt siiski ei ohusta, kirjutas ERR-i uudisteportaal.

Katk põhjustas keskajal ühe ohvriterohkeima pandeemia – musta surma, mille tõttu suri Euroopas hinnanguliselt 50 miljonit inimest. Haigus ei ole maailmast küll kadunud, ent tänapäeval on võimalik seda antibiootikumidega ravida.

Hiljuti Hiinast ja Mongooliast raporteeritud muhkkatku haigusjuhte kommenteerides sõnas terviseameti epidemioloogilise valmisoleku nõunik Irina Dontšenko, et on vähetõenäoline, et muhkkatk jõuab Eestisse.

“Võimalus nakatuda on olemas nendes piirkondades, kus on looduslikud kolded ja meie inimesed, kes nendele territooriumitele minnes ei täida vajalikke meetmeid, võivad kohapeal nakatuda ja tuua meile Eestisse ka selle haiguse, aga see on väga vähetõenäoline,” lausus Dontšenko.

Dontšenko sõnul on välja kujunenud maailmas mitmed piirkonnad, kus on katku looduslikud kolded olemas. “Katk levib enim sellistes piirkondades nagu Lõuna-Ameerika, USA lääneosa, mitmes Aafrika riigis, Kesk- ja Kagu-Aasias. Samuti meie lähinaabritel, Vene Föderatsioonis on selliseid endeemilised piirkonnad olemas, samuti Kasahstanis.”

Katku mitte ravimine võib lõppeda surmaga, seetõttu on oluline varajane diagnoos ja ravi. 2010–2015 oli WHO andmetel maailmas 3248 katku juhtumit, neist 584 lõppes surmaga.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.