Uudis

Müüt või tõde: kui soovid olla tervislik ja ideaalkaalus, pead sööma 100% patuvabalt

Foto: Shutterstock

Sageli kiputakse arvama, et kui on soov olla tervislik ja püsida ideaalkaalus, ei tohi iial patustada ning süüa tuleb täiesti tervislikult. On see müüt või tõde?

Väike patustamine aitab reel püsida

Kui üldiselt on eluviis ning toidulaud tervislikud, tohib toitumisnõustaja Elis Nikolai sõnul mõnikord pisut patustada küll. “Tegelikult on tõestatud, et aeg-ajalt endale mõne „patusema“ toidukorra lubamine või tervisliku toitumise rajalt kõrvale kaldumine aitab pikemas plaanis reel püsida.”

Toitumisnõustaja selgitas, et inimesed, kes söövad üldiselt tervislikult, kuid vahel endale ka mõne ebatervislikuma ampsu lubavad, võtavad tervislikku ja teadlikku toitumist kui elustiili, mitte lühiajalist dieedikuuri.

Jälgi 80–20 reeglit

Enesele mõnikord ampsu “millegi hea” lubamine mõjub hästi mentaalsele tasakaalule ning aitab vältida või vähendada vahel toitumise jälgimisega kaasnevat stressi.

“Hea on jälgida 80–20 reeglit, kus 80% ajast võiks süüa tervislikult ning 20% ajast lubada endale seda, mida hing ihaldab,” soovitas Nikolai.

Ta lisas, et kui teadlik toitumine saab üheks elu osaks, tuntakse sellest enamasti ikkagi rõõmu ning väheneb üleüldiselt isu rämpstoidu ja maiustuste järele.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.