Uudis

Pärnu haigla juht Urmas Sule valiti Euroopa haiglate liidu presidendiks

Urmas SuleFoto: Eesti Haiglate Liit

Eesti haiglate liidu ja Pärnu haigla juht Urmas Sule valiti Euroopa haiglate liidu (European Hospital and Healthcare Federation, HOPE) presidendiks. HOPE on Euroopa kõige suurem ja esinduslikum haiglaid (sh erahaiglaid) ja tervishoiusüsteeme koondav rahvustepõhine ühendus.

5.juunil 2020.a toimus HOPE (Euroopa Haiglate ja Tervishoiu Föderatsiooni) juhtide veebikohtumine, kus arutati Euroopa tervishoiu aktuaalseid teemasid ning valiti ka HOPE uus president. HOPE uueks presidendiks valiti Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimees dr Urmas Sule.

„Minu Euroopa haiglaid ja tervishoiusüsteeme esindava organisatsiooni (HOPE) presidendiks valimine on kindlasti ka tunnustus kõigile Eesti haiglajuhtidele. Kolleegid teistest riikidest hindavad meie tegevust ja töökultuuri, mis on edukalt hakkama saanud kõige keerulisemate olukordade lahendamisega“ ütles Urmas Sule.

Kohtumisel arutati riikide kogemusi seoses viirusepuhanguga, kuidas on toime tulnud tervishoiusüsteemid, millised muudatused on toimunud tervishoiukorralduses ning kuidas on plaanis edasi toimetada. Oluline on koostöö tervishoiu ja sotsiaalsete teenuste vahel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.