Uudis

Piiranguid vähendatakse: lapseootajail on põhjust rõõmustada

Foto: Shutterstock

Alates juulikuust vähendatakse tugiisikutele kehtivaid piiranguid nii Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus kui ka Tallinna Pelgulinna sünnitusmajas ja lubatakse rasedatel taas minna ultraheliuuringule koos kaaslasega.

Ultraheliuuringule saab koos saatjaga

1. juulist võib Ida-Tallinna keskhaigla naistekliiniku I trimestri ja looteanatoomia uuringule minna rasedaga kaasa üks täiskasvanud kaaslane tingimusel, et ta on terve, enne vastuvõtule tulekut läbib kontrollpunkti ja kannab haiglaruumides viibimise ajal kaitsemaski.

Kaaslase lubamise erand kehtib ainult  ultraheliuuringute korral ning jätkuvalt palutakse rasedatel tavavastuvõtule ja analüüse andma minna üksi. Kaaslased ei ole lubatud ka sünnitusjärgsesse palatisse, samuti ei ole lubatud haiglas viibijate külastamine.

Tartus vähendati piiranguid juba kuu aja eest

Tartu Ülikooli naistekliinikus lubatakse üks täiskasvanud saatja naisega koos ultraheliuuringule juba alates 1. juunist. Vajadusel pääseb üks terve saatja ka nõuandla vastuvõttudele (rasedate vastuvõtud, viljatuse vastuvõtud) tingimusel, et ta on läbinud sissepääsul tervisekontrolli ja kannab maski.

Sünnituse juures viibimise osas kehtivad ka Tartus samad reeglid kui Tallinnas – kaasa lubatakse üks terve tugiisik, kes on täitnud tervisedeklaratsiooni ja läbinud EMO-s eeltriaaži. Tugiisik peab kogu haiglas viibimise ajal kandma kirurgilist näomaski ja tal ei ole lubatud vahepealsel ajal sünnitusosakonnast lahkuda.

Tugiisik peab lahkuma haiglast, kui sünnitaja viiakse sünnitusosakonnast üle sünnitusjärgsesse palatisse.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.