Uudis

President Alar Karis: tõhustusdoosiga aitame nii iseend kui ka ühiskonda

President Alar Karise visiit Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.Foto: Mattias Tammet/Vabariigi Presidendi Kantselei

President Alar Karis sai täna Põhja-Eesti Regionaalhaiglas COVID-19 vastase vaktsiini tõhustusdoosi. Lisaks külastas riigipea intensiivravikeskust ja uuris, kuidas haigla koroonakriisiga toime tuleb.

„Vaktsineerimine on pandeemiaga toimetulekuks kõige olulisem. Teame, et vaktsiinide toime ajas paratamatult väheneb ning seetõttu on ka väga oluline, et igaüks hoolitseks õige aja saabudes tõhustusdoosiga selle eest, et kaitse koroonaviiruse vastu oleks kestvalt tugev,” sõnas president Alar Karis.

President lisas, et vaktsiinide puhul on kogu maailmas leitud, et vaktsineerimine aitab igal juhul saavutada kontrolli viiruse üle ja jõuda lähemale sellele, et piiranguid ei oleks enam vaja. Riigipea avaldas lootust, et vaktsineerimispunktidesse jõuavad ka need, kes seni oma vaktsineerimiskuuri pole alustanud. „Vaktsineerides kaitseme nii end kui ka kõiki teisi,“ sõnas president Karis.

Riigipea sai kätte Pfizeri tõhustusdoosi. Lisaks külastas president regionaalhaigla intensiivravikeskust, kuhu jõuavad kõige raskemas seisundis koroonahaiged ning vestles seal töötavate arstide ja õdedega.

Kohtumisel haigla juhtkonnaga puudutati koroonakriisiga seotud õppetunde ning samuti räägiti muu plaanilise ravi toimumisest. Haiglale on olnud suureks abiks kaitseväe parameedikud, samuti teistest valdkondadest appi tulnud vabatahtlikud, kes on aidanud hakkama saada eriti just nädalavahetustel, mil personaliprobleem on olnud pisut teravam.

„Kohtumisel sain kindlust, et Eesti meditsiinisüsteem saab koroonaviirusega võitlemisel üha paremini hakkama. Kahjuks ei saa seda tingimata öelda patsientide kohta, kes on jätnud end vaktsineerimata ning jõuavad nakatumise järel haiglasse,” sõnas president Karis.

„Eriti oluline on aga juba täna see, et kõik, kes vajavad ravi, pöörduksid siiski vähemalt oma perearsti poole. Ravi on hetkel piiratud, aga mitte peatunud – ja abivajajad saavad abi.“

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.