Uudis

Prokurör: Talvingu ründamine polnud seotud tööga teadusnõukojas

Põhja ringkonnaprokurör Diana Helila.Foto: ekraanitõmmis

Põhja ringkonnaprokuröri Diana Helila sõnul ei olnud Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarsti Peep Talvingu rünnak seotud tema tööga teadusnõukojas, edastas rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Kriminaalmenetlust juhtiv ringkonnaprokurör Diana Helila ütles uudistesaatele “Aktuaalne  Kaamera”, et Wilson tunnistas end teos süüdi ja kahetses ning on nõus kokkuleppemenetlusega.

Samas ei suutnud ta selgitada oma teo motiive. Siiski ei ole see prokuratuuri hinnangul seotud Talvingu tööga teadusnõukojas.

“Paraku tema selge motiiv ütlustest ei selgunud, kuid kindlalt võin väita seda, et tegemist ei olnud teadusnõukogu tööga. Kohtueelse menetluse huvides ma tema ütlusi avalikustama ei hakka, kuid samas olen ma kindel, et ohtu ümbritsevatele inimestele ei ole ning teised võivad tunda end turvaliselt hetkel,” rääkis Helila.

Talvingu rünnaku teine kahtlustatav, tagaotsitavaks kuulutatud 54-aastane Toomas Erm Wilson andis end kolmapäeva hommikul ise politseile üles. Mees peeti kinni ning politsei alustas tema suhtes menetlustoiminguid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.