Uudis

Rahvusvaheline akrediteering kinnitab: veritsushäiretega patsientide ravi Regionaalhaiglas on väga heal tasemel

Põhja-Eesti Regionaalhaigla.Foto: regionaalhaigla.ee

Põhja-Eesti Regionaalhaigla hematoloogiakeskus läbis Euroopa Hemofiilia Võrgustiku (European Haemophilia Network (EUHANET)) akrediteeringuprotsessi ja sai tunnustatud kui Euroopa Veritsushäirete Ravi Keskus (European Hemophilia Treatment Centre).

Patsientide ravi on viidud uuele tasemele

„Mul on siiralt hea  meel, et meie veritsushäirete meeskond on peale pikka ettevalmistusperioodi  saavutanud rahvusvahelise tunnustuse,“ ütles Regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja dr Vahur Valvere.

Regionaalhaigla hematoloogiakeskuse juhataja dr Mariken Rossi sõnul oli  akrediteerimise protsess aeganõudev ja põhjalik. „Akrediteering kinnitab, et oleme viinud Regionaalhaiglas veritsushäiretega patsientide ravi Eestis uuele tasemele,“ ütles dr Ross.

„Pakume Eesti veritsushäiretega patsientidele terviklikku ning kompleksset ravi,“ ütles dr Ross. „Raviprotsessis ja elukvaliteedi hoidmisel on äärmiselt oluline eri erialade spetsialistide tihe ja läbimõeldud koostöö, et tagada õigeaegne diagnoos, tõhus ja järjepidev aktiivravi ning taastusravi. Rahvusvaheline tunnustus suurendab veelgi meie patsientidele turvatunnet ja annab ka kvaliteedigarantii,“ lisas dr Ross.

Veritsushäiretega tegelev meeskond liigub arendustegevustega edasi

„Oleme koostöös võtnud fookusesse veritsushaigustega patsientidele osutatava raviteenuse, seni on veritsushäiretega patsientidega tegelevad tervishoiuasutused puudust tundnud ühiselt kokkulepitud koostööpõhimõtetest ja ühtsest veritsushäiretega patsientide registrist. Aasta alguses loodud multidistsiplinaarne töörühm tegutseb koos, et need lüngad täita ja tagada patsientidele sujuv terviklik raviteekond,“ rääkis dr Ross, kes on ka töörühma juht.

Ta rõhutas, et  koostöö on olnud ka senini väga hea, kuid loodav veritsushäirete keskus võimaldab harvikhaigusega tegelevatel spetsialistidel ühtsete jälgimisjuhendite alusel patsiente nõustada ja ravida.

Koostöös Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku, Tallinna Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi ühendlabori kliinilise geneetika keskusega on koostamisel hõlpsamini kasutatavad juhised ka perearstidele ning günekoloogidele veritsushäiretega patsientide hindamiseks ning eriarstile suunamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.