Uudis

Riik toetab Ruhnu kiirabikeskuse rajamist 130 000 euroga

Ruhnu saar.Foto: Shutterstock

Riigi Tugiteenuste Keskus rahuldas Ruhnu valla taotluse ja otsustas toetada saarele endisest tuletõrjegaraažist kiirabikeskuse väljaehitamist väikesaarte programmist 130 000 euroga.

Ruhnu tuletõrjegaraaži projekteerimine ja rekonstrueerimine kiirabikeskuseks läheb kokku maksma 220 712 eurot, mis tähendab, et puuduolev osa tuleb vallal leida. Lisaks sellele on valla omaosalus toetuse korral 15 protsenti.

„Eesmärk on kusagilt leida lisaraha. Kindlasti pöördume riigi, näiteks sotsiaalministeeriumi poole ja ka Põhja-Eesti Regionaalhaigla poole, kuna hoonesse tuleb lisaks auto hoidmise kohale ka kiirabibrigaadi eluruum ja patsiendi vastuvõtu koht,” ütles BNSile Ruhnu vallavanem Andre Nõu.

Millal hakatakse tuletõrjedepood kiirabikeskuseks ümber ehitama, ei ole tema sõnul veel täpselt teada, kuna sõltub politsei- ja pääste ühishoone valmimisest. „Kui see saab plaanipäraselt valmis, saame alustada järgmise aasta kevadel. Kui tööd venivad järgmise aasta suveni, siis hiljem,” arutles Nõu.

Praegu asub kiirabikeskuse patsiendi- ja laoruum Ruhnu vallamaja kitsastes ruumides. Puudu on kiirabitöötajate olmeruumid ja pesemisvõimalused. Seniajani on töötajate majutuse probleemi lahendanud vallavalitsus, kas majutusettevõtteid või rahvamaja teist korrust kasutades.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.