Uudis

Saaremaale viiakse kaitseväe välihaigla, palateid võidakse luua ka koolidesse

Kaitseväe välihaigla üks konteineritestFoto: Eesti Kaitsevägi/Martin Hiir

Terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuhi dr Arkadi Popovi sõnul käivad hetkel ettevalmistused, et sel nädalal võtta Saaremaal kasutusele kaitseväe välihaigla. 

Doktori sõnul võib välihaigla tööd alustada sel neljapäeval ning see mehitatakse mandrilt pärit personaliga, mis hakkab alluma Kuressaare haigla juhtkonnale. 

Lisaks välihaiglale valmistutakse terviseameti kriisistaabi sõnul Saaremaa puhul ka olukorraks, kus hospitaliseerimist vajab järgnevatel nädalatel veelgi suurem hulk inimesi. 

Saaremaal kaardistatakse spordihooneid ja koole, kuhu luua palateid

Täna keskpäeval toimunud pressikonverentsil ütles terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht dr Arkadi Popov, et möödunud nädalavahetusel Saaremaale tehtud visiidi käigus paljastusid Kuressaare haigla puhul mõned nõrgad kohad, mida peab haiglas parendama. Üheks neist on hapnikuravi võimaluse suurendamine ning seda planeeritakse suurendada kaitseväe välihaigla abil.

“Meditsiiniline personal, kellega me komplekteerimine välihaigla ei koosne ainult kaitseväe inimestest. Põhja- ja lõunameditsiini ning kiirabi staabid hakkavad tänasest tegelema meditsiinilise personali otsimisega ja komplekteerimisega. Teevad meile (terviseametile toim.) ettepanekuid, kes need arstid ja õed on keda saame Saaremaale suunatada sellest, et meie kolleege ja patsiente Saaremaal aidata,” lisas ta.  

Saaremaa visiidi kohta ütles dr Popov veel sedagi, et nägi Kuressaare tänavatel eelkõige noori inimesi, kes ei pidanud eriolukorra nõuetest kinni. Sellist käitumist ei pea ta eriti Saaremaa puhul, kus on viirus laialdaselt levinud, aktsepteeritavaks. 

Hooldekodude puhul andis terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht mõista, et personali peab isikukaitsevahendite kasutamise osas koolitama ning selles osas on tänaseks juhendid ka valminud, mis õpetavad kuidas isikukaitsevahendeid kasutada, juhendi peab paigaldama personali jaoks nähtavatele kohtadele. 

Dr Popovi sõnul on Saaremaal toimunud laialdane viiruse levik ning sellest tulenevalt on paratamatu, et väga suur protsent saarlastest haigestuvad. 

“Saaremaa kontekstis on meil väga erinevad stsenaariumid laua peal. Töötame väga tihedas kontaktis vallavalitsuse kriisikomisjoni ja kohaliku päästeametiga. Arutame erinevaid variante, suuremad spordihooned ja koolid kuhu saab patsiente vajadusel paigutada. Loodame, et alates neljapäevast õnnestub välihaigla käivitada,” ütles ta. 

Saaremaa vallavalitsuse sõnul otsitakse hetkel kohta kuhu välihaigla paigaldada, kuid see saab olema Kuressaare haigla läheduses. Välihaiglal on kuni 20 intensiivravi voodikohta, mis on varustatud hingamisaparaatidega. 

Tänase seisuga on Saaremaal positiivse COVID-19 proovi andnud 258 inimest. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.