Uudis

Tallinna lastehaigla valmistub PERH-i koroonapatsiente ravile võtma

Tallinna Lastehaigla.Foto: Tallinna lastehaigla

Tallinna lastehaigla teeb ettevalmistusi, et võtta täituvuse piirile jõudnud Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) koroonapatsiente enda juurde ravile, kirjutab ERR.

Kui Tallinna suurhaiglad on hädas koroonapatsientidele voodikoha leidmisega, siis Tallinna lastehaiglas on tööd tavapärasest märksa vähem, sest laste erakorraliste haigestumiste arv on koroonaajal mitu korda vähem.

Nii on tekkinud olukord, kus ühes haiglas õed ägavad töökoormuse all, aga lastehaiglas ollakse töö ootel. Nüüd tehakse lastehaiglas ettevalmistusi, et hakata ravima ka täiskasvanuid, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Põhja-Eesti regionaalhaigla juht Agris Peedu ütles, et ennekõike saab lastehaigla abistada selliste patsientidega, kes ei vaja intensiivravi ja kes ei vaja väga aktiivset ravi.

Kui haiglaravi vajavate koroonapatsientide arv jätkab kasvamist samas tempos nagu viimased kaks nädalat, siis on osa patsientide viimine lastehaiglasse Peedu sõnul lähinädalate küsimus. Tallinna lastehaigla juhi Katrin Lutsu sõnul võib nende abi vaja minna veelgi varem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.