Uudis

Tartu Ülikooli stomatoloogiakliiniku juhte kahtlustatakse korruptsioonis

Arvatavasti on Kliiniku juhataja oma erahambaravikabinetis osutanud hambaraviteenuseid viimased seitse aastat tegevusloata .

Tartu Ülikooli Kliinikum.Foto: Tartu Ülikooli Kliinikum

Lõuna ringkonnaprokuratuur kahtlustab Tartu Ülikooli Kliinikumi (TÜK) Stomatoloogiakliiniku juhatajat ja ülemõde riigihangete menetlemise nõuete rikkumises.

Möödunud nädalal esitas politsei- ja piirivalveameti (PPA) korruptsioonikuritegude büroo stomatoloogiakliiniku juhatajale ja ülemõele kahtlustuse, mille kohaselt on nad rikkunud riigihangete teostamise nõudeid, teatas prokuratuuri pressiesindaja reedel.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Ken Kiudorf sõnas, et alustatud kriminaalmenetluse käigus selgitatakse välja, kas kliiniku juhataja ning selle ülemõde on rikkunud riigihanke menetluse nõudeid eesmärgiga anda eelis ühele konkreetsele ettevõttele. „Kahlustuste aluseks olev riigihange puudutab stomatoloogia kliiniku uute ruumide sisustamist. Samuti vajab väljaselgitamist, kas sellise võimaliku tegevuse eest on saadud vastuteeneid,“ ütles Kiudorf.

Stomatoloogia kliiniku juhatajat kahtlustatakse ka selles, et oma erahambaravikabinetis on ta osutanud viimased seitse aastat klientidele hambaraviteenuseid selleks tegevusluba omamata.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler rääkis, et kriminaalmenetluse läbiviimisel on olnud abi koostööst TÜK-ga. „Ametikuritegude uurimisel on väga oluline, et ka tööandja oleks huvitatud tõe väljaselgitamisest. See annab võimaluse tulevikus ebameeldivaid juhtumeid ennetada ja luua ausam töökeskkond,“ sõnas Ombler.

Menetlust viib läbi PPA korruptsioonikuritegude büroo ja juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.