Uudis

Terviseamet: vanemaealised haigestuvad üha enam ning oodata võib koroonasurmasid

Koroonaviirushaiguse tõttu haiglaravi vajajate hulk suureneb lähema kahe nädala jooksul arvatavasti märkimisväärselt.Foto: Shuttertock

Koroonaviirusesse nakatub viimasel ajal üha rohkem vanemaealisi, koos sellega on suurenenud ka haiglaravi vajajate arv ning ilmselt võib varsti olla põhjust kõnelda ka uutest surmajuhtumitest.

Põhja-Eesti regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonna juhataja Arkadi Popov tõi kolmapäeval toimunud pressikonverentsil välja, et viimasel ajal on Eestis haigestunud koroonaviirusesse üha enam üle 50aastaseid.

“Kahjuks see arv kasvab suhteliselt kiiresti. Ning koos sellega on suurenenud märgatavalt ka hospitaliseerimise vajadus. Kasvab ka koormus haiglatele ja seda nii Ida-Virumaal kui ka Harjumaal,” tõdes Popov.

Tartu Ülikooli biostatistika vanemteaduri Krista Fischer ja Keemilise ja bioloogilise füüsika instituudi vanemteadur Mario Kadastik kirjutasid Eesti Päevalehe arvamusartiklis, et kuna vanemaealiste nakatunute arv on viimase kahe nädala jooksul kiirelt kasvanud, saab kevadel tuvastatud seaduspära põhjal prognoosida, et haiglapatsientide arv suureneb veelgi. Tõenäoliselt see isegi kahekordistub lähima nädala jooksul.

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Ragnar Vaiknemets ütles intervjuus Fortele, et terviseamet nõustub Fisheri ja Kadastiku hinnanguga ning netis, et kahjuks on oodata ka surmajuhtumite lisandumist.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.