Ukraina haiglates on hapnikuvarud lõppemas

Ukraina kiirabi.Foto: Shutterstock

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) hoiatas, et paljudes Ukraina haiglates on hapnikuvarud ohtlikult madalad.

Kriitilisi haiglateenuseid ohustavad täna Ukrainas elektrikatkestused või -puudused, lisaks on patsiente transportival kiirabil oht sattuda risttulle. Samuti on kriitiline seis meditsiinivarudega.

WHO teatas pühapäeval, et enamike Ukraina haiglate hapnikuvarud võivad lõppeda esmaspäeva jooksul, mõnedes juba on varud lõppenud. See paneb tuhandeid elusid riskantsesse olukorda.

Kogu Ukrainas on hapnikuvarude situatsioon jõudmas väga kriitilisse punkti, sest hapnikuvarusid ei ole võimalik mööda maad transportida tehastest haiglatesse. Lisaks on Ukraina tehastel otsa saamas tseoliit – mineraal, millest toodetakse meditsiinilist hapnikku – ehk Ukrainasse tuleks tagada sellegi turvaline transport.

WHO rõhutab, et kriitilise tähtsusega meditiisinivarud, sealhulgas hapnikuvarud, peavad jõudma abivajajateni ning koostöös partneritega üritatakse selleks luua turvaline transiit läbi Poola.

WHO toonitab ka, et käimasoleva Ukraina sõja foonil tuleb jätta tervishoiusüsteemid ja -hooned kaitstuks, funktsionaalseks, turvaliseks ja kõigile abivajajatele kättesaadavaks. Samuti tuleb kaitsta tervishoiutöötajaid, et nad saaksid jätkata elude päästmisega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.