Uudis

Ülemiste Tervisemajas avati doonorikeskus

Foto: Shutterstock

15. septembril avati Ülemiste Tervisemajas Põhja-Eesti Regionaalhaigla Ülemiste Doonorikeskus.

Doonorikeskuse uue asukoha valikul lähtuti eeskätt doonorite vajadustest, sh mängisid olulist rolli ligipääsetavus ühistranspordiga ja parkimisvõimaluste olemasolu ning hea asukoht Tervisemaja esimesel korrusel.

Vereloovutus peaks doonorile olema võimalikult lihtne

Verekeskuse juhataja Ave Lellepi sõnul vastasid Ülemiste Tervisemaja ruumid doonorite ja verekeskuse nõudmistele kõige paremini. „Ülemiste Tervisemajas on ühe katuse alla koondunud tervisevaldkonna tippspetsialistid. Ülemiste City linnak on kiirelt arenev äripiirkond, kus töötab, õpib ja elab palju doonoreid ning ka potentsiaalseid uusi doonoreid. Seetõttu tundus see uue asukohana igati loogiline valik,“ selgitas Lellep.

Lellepi sõnul on uue doonorikeskuse eesmärk teha vereloovutus doonoritele võimalikult lihtsaks ja vähem aeganõudvaks. „Ülemiste Doonorikeskuses rakendame esimestena Eestis doonorite teenindamisel personaalsemat lähenemist ehk võimalusel teenindab doonorit meditsiinilisest läbivaatusest kuni verevõtmiseni üks õde,“ märkis ta.

Tallinna kesklinnas asunud DoonoriFoorum sulges oma uksed 8. septembril, kuid verekeskus hakkab edaspidi kesklinna piirkonda rohkem väljasõite korraldama. Selle kohta leiab täpsema info nii verekeskuse kodulehelt kui Facebookist.

Vereloovutuseks peab eelnevalt broneerima aja

Ülemiste Doonorikeskuses on avatud E–R kell 9.00–17.00 ning oodatud on doonorid, kes soovivad tulla täisvereloovutusele. Doonorid saavad Tervisemajja tulla ühistranspordiga või parkida maja esises parklas parkimiskellaga kaks tundi tasuta. Kuidas kohale tulla, saab vaadata SIIT.

Kindlasti on vajalik eelnevalt broneerida aeg vereloovutusele verekeskuse kodulehel www.verekeskus.ee, kust leiab täiendavat informatsiooni ka verevarude ja korduma kippuvate küsimuste kohta.

Doonoriks on oodatud terved, puhanud, söönud ja rohkelt vedelikku tarbinud, vähemalt 50 kg kaaluvad inimesed vanuses 18–60 eluaastat. Kahe vereloovutuse vahe peab olema minimaalselt 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.