Uudis

Üleskutse kaupmeestele: lõpetage eriolukorra ajaks poodides kampaaniad

K-Rauta eilne avaldus, et nad tahavad poodides külastajate arvu piirata, tundub veidi skisofreeniline, kui veel päev varem nägin nende suuri kampaaniaplakateid, kirjutab Geeniuse kaasasutaja Siim Saidla.

Eriolukord on kiiresti eskaleerunud ja võib-olla pole plakateid lihtsalt suudetud veel maha võtta, aga sama vastuolu näeb ka toidupoodides – kuigi räägitakse sellest, et inimesed viibiks poes võimalikult lühikest aega ja eelistavalt ühekaupa, siis samal ajal on mitmes suures ketis toimumas kampaaniad, mis jutule risti vastu töötavad:

  • Kampaania idee on ju võimalikult suur hulk inimesi korraga poodi meelitada.
  • Erialustega on välja toodud ka kaubad, mida inimene poodi otsima ei tulnud, aga mille sooduspakkumisi uurima kiputakse jääma ehk poes viibitud aeg pikeneb.
  • Need samad erialused ummistavad vahekäigud ja teiste ostlejatega on väga keeruline kahemeetrist vahet hoida, kui aluste vahele on jäänud kitsas koridor.

Minu eilne kodupoe külastus näitas küll, et hoolimata kaubandusketi pingutustest, on inimestel aru peas – parkla oli autodest tühi ja inimesi poodi tunglema polnud tulnud. Aga kampaaniaaluste vahel kitsastes vahekäikudes liikudes sattusin siiski mitme teise ostlejaga sunnitud lähedusse.

Ma ei arva, et riik seda olukorda kuidagi piirama peaks –  poodnikud võiks ise riske hinnata ja varem planeeritud kampaaniad eriolukorra lõpuni ootele jätta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.