Uudis

Uued piirinõuded: 13 riigist Eestisse sisenevatel inimestel tuleb olla isolatsioonis

Eesti-Vene piir.Foto: Shutterstock

Valitsus saatis välja täpse kirjelduse selle kohta, kuidas hakkab välja nägema piirikontroll, mis andmeid küsitakse ning mis riikidest tulevad inimesed pannakse isolatsiooni.

Politsei- ja piirivalveametil tuleb rakendada piiriületuspunktides sanitaarkontrolli, et tuvastada isikute lähteriik ja nende endi deklareeritavaid haigussümptomeid, sealhulgas Eesti välispiiril ning Ikla, Valga ja Lilli piiriületuspunktides ja rahvusvaheliseks reisiliikluseks avatud sadamates ja lennujaamades.

Politsei nõuab mehitatud piiripunktides järgmisi andmeid: isiku nimi, lähteriik, transiitriik, sihtriik, e-post, telefon, elukoht või viibimiskoht Eestis. Isikut peab teavitama Eestis viiruse leviku tõkestamiseks kehtivatest reeglitest.

Välisministeerium peab koostöös sotsiaalministeeriumiga andma iga päev juhile ülevaate, millised on kõrge viiruse levikuga piirkonnad, kust saabuvad reisijad peavad kaks nädalat vältima kokkupuuteid teiste isikutega ehk olema isolatsioonis.

Riikide nimekirja täiendatakse eriolukorra juhi ehk peaministri korraldusega. Isolatsiooni reeglid töötatakse koos siseministeeriumiga välja 16. märtsiks.

Nimekirjas 13 riiki

Lisaks andis peaminister korralduse valitsusasutustel võtta teadmiseks, et tulenevalt välisministeeriumi ettepanekust ja ohuhinnangust on kõrge viiruse levikuga piirkonnad nüüdsest kokku 13 riiki.

Need on Hiina, Lõuna-Korea, Singapur, Iraan, Itaalia, Prantsusmaa, Saksamaa, Hispaania, Belgia, Taani, Norra, Rootsi ja Egiptus.

Välisministeeriumil tuleb tagada koostöös riigikantseleiga saatkondade ja nende riikide kodanike teavitamine.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses