Valga haigla töötab koroonapuhangu tõttu oma võimete piiril

Valga haigla.Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees / Scanpix

Valga haigla töötab koroonapuhangu tõttu praegu kriitilisel piiril, sest viirus on levinud laialdaselt üle haigla ning napib ka personali.

Olukorra kontrolli alla saamiseks on haigla kehtestanud külastuskeelu ning maski kandmise kohustuse, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

Haigla ravijuhi Maarja Brause sõnul on viimase kahe nädala jooksul nakatumine koroonasse nende vaates kordades kasvanud. “Valga haiglas on avatud COVID-19 osakond, mis mahutab kuni 18 patsienti, ja see on täis,” tõdes Brause.

Ravijuhi sõnade kohaselt on viirusnakkuse koldeid ka teistes osakondades. “Kehtestatud on külastuskeeld ja majasisene maskikohustus. Külastuskeeld kehtestati siis, kui algas suur viirusepuhang, et vältida viiruse majja toomist väljastpoolt.”

Surve personalile on ravijuhi sõnutsi tugev ja värvatud on lisatöötajaid. Samal ajal on palju haigestumisi ka töötajate endi hulgas. “Võib öelda, et kolmandik personalist on haiguse kas just läbi põdenud ning nüüd tööl tagasi või siis on nad praegu haigena kodus,” nentis Brause.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.