Suder nentis, et arvestades, kuidas seni on viirus levinud, siis sama trendi jätkumisel ei saa järgmisel nädalal plaanilise ravi piiramist üksikutel erialadel välistada.
Personalist kõneldes lausus Suder, et praegu saadakse ITK-s olemasoleva personali jõul hakkama. Eelkõige vaadatakse üle sisemised ressursid, vastavalt vajadusele organiseeritakse erinevate üksuste tööd ümber ja suunatakse töötajaid sinna, kus on vaja. “Kuid olukord on keeruline,” tõdes Suder.
Ta viitas, et personalinappus ja ületöötamine on ohuks kõikidele haiglatele, kuid loodetakse siiski hakkama saada. Erakorraline abi toimib Suderi sõnul tõrgeteta ka siis, kui haigla on sunnitud plaanilist ravi piirama.
Igaühest sõltub see, kas abivajaja saab ravi
Inge Suder toonitas, et igast inimesest sõltub, kuidas me selle haigusega hakkama saame. Kindlasti tuleks kõigil järgida terviseameti soovitusi ning vähendada sotsiaalseid kontakte.
Sarnaselt Suderile panid ka tervishoiu hädaolukorra meditsiinistaapide juhid, Tartu Ülikooli Kliinikumi kriisikomisjoni juht, anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku juhataja prof Joel Starkopf ning Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst prof Peep Talving südamele, et igaühe käitumine mõjutab plaanilist ravi. Ning see, kelle ravi ja elukvaliteet sinust sõltub, võib olla sinu ema, sinu isa või sinu naaber.
COVID-19 nakatumiste kasvuga kaasneb vajadus luua täiendavaid voodikohti COVID-19 haigete raviks. See tähendab Starkopfi ja Talvingu sõnul seda, et haiglate personal ja voodid tuleb muust tööst vastavas mahus vabastada.