Uriinipidamatus on meeste seas sageli esinev tervisehäire, mis jäetakse tihtipeale vajaliku tähelepanuta. Siiski ei pea laskma sel kogu oma elu kontrollida – siin on sulle soovitused, kuidas põievaevustega hakkama saada ning leketega toime tulla.
Uriinipidamatuse põhjus tuleb välja selgitada
Põievaevused on meeste seas küllalt levinud – uuringutest on teada, et igal neljandal üle 40-aastasel mehel on esinenud uriinileket. Paraku tähendab sellise tervisehäire ilmnemine meeste jaoks sageli sotsiaalsest elust või aktiivsetest tegevustest kõrvalehoidmist, kuna hirm piinliku olukorra tekkimise ees on mõistagi väga suur.
Samuti jääb uriinipidamatus sageli vajaliku tähelepanuta põhjusel, et tervisemurest kardetakse rääkida isegi perearstile. Selleks hirmuks pole vähimatki põhjust – et põievaevustega kaasnevad sümptomid võivad olla väga ebamugavad ja igapäevaelu segavad, tuleks arsti poole pöörduda esimesel võimalusel, kui esineb mõni nendest sümptomitest:
- sage urineerimisvajadus
- raskused urineerimise alustamisel
- sage öine urineerimine
- katkendlik või nõrk uriinijuga
- tunne, et põis ei ole urineerimise järel tühjenenud
- uriini tilkumine
Arst oskab tuvastada võimaliku põievaevuse tekkepõhjuse, välistada muud probleemid ja määrata õige ravi. Sageli kuulub võimalike soovituste hulka vaagnapõhjalihaste harjutuste tegemine ning kofeiini ja alkoholi tarbimise piiramine. Kui aga probleemi põhjustab suurenenud eesnääre, on selle õigeaegne diagnoosimine ja ravimine üliolulise tähtsusega.
Abiks on imavad pesukaitsmed või imav aluspesu
Uriinipidamatus pole kindlasti tervisehäire, mille tõttu elu elamata jätta – kuivõrd paljud mehed eelistavad püsida kodus ning leida oma murele lahenduse käepäraste vahenditega, kasutades lekete puhul tualettpaberit või naiste hügieenisidemeid, leidub tegelikult just spetsiaalselt meestele loodud tooteid, mille abil tavapärase elustiiliga jätkata, sealjuures pidamatusele liigselt mõtlemata.
Tena MEN imavad püksid ja pesukaitsmed on loodud just meeste anatoomiat silmas pidades. Sobiva toote valik sõltub probleemi raskusastmest: kui tegemist on üksikute tilkade või väga väikeste leketega, tasub valida kõige õhem, musta värvi pesukaitse, mis ei torka tumeda aluspesu kandmisel silma ning tagab diskreetse kaitse ja mugavuse.
Veidi suuremate lekete jaoks on olemas meestele mõeldud pesukaitsmed, mis kohanduvad mehe kehakujuga ja pakuvad märkamatut kaitset nii lekke, niiskustunde kui ka ebameeldiva lõhna eest.
Raske pidamatuse puhuks on loodud meeste anatoomiat silmas pidav imav aluspesu, mis on nahasõbralik ning pakub diskreetset kaitset, et tavapärane eluviis saaks segamatult jätkuda. Valida saab kahe värvitooni – tumesinise ja terashalli – vahel, mis teeb imava aluspesu veelgi sarnasemaks tavalisele aluspesuga ja pakub märkamatult kindlat kaitset. Samuti leiab igaüks endale sobivas suuruses imava aluspesu: kui S/M suurus sobib puusaümbermõõdule 75–105 cm, siis L/XL suurus sobib puusaümbermõõdule 95–130 cm.
Uriinipidamatus ei pea takistama sul elamast täisväärtuslikku elu. Kui kahtled sobivaima toote valikus, pea nõu apteekriga, kes oskab abistada õige imavusega ja suurusega toote leidmisel.