Lõhnastatud kehahooldustooted – on need ikka kuivale nahale ohutud?

Ehkki lõhnavabade toodete eelistamine pole patt ning paljud eelistavadki selliseid kehahooldustooteid, on lõhn sageli üks esimesi omadusi, mille põhjal lõplik valik tehakse.Foto: Shutterstock

Lõhn mängib erinevate kehahooldustoodete valikul väga suurt rolli – oled tõenäoliselt märganud inimesi ilutoodete leti ees mõnda kreemi või seerumit nuusutamas. On ka põhjust: tekstuur ei ole kaugeltki ainus, mille põhjal sobiv toode endale valitakse.

Küll aga tõstatab lõhn omamoodi huvitava küsimuse, mille üle paljud meist juurelnud on: kas lõhnastatud tooted on ikka sama ohutud kui lõhnavabad ning kas nende kasutamine erineb kuidagi teistest omataolistest?

Miks meile meeldib lõhn?

Lõhnavabu kehahooldustooteid eelistavad sageli inimesed, kellel on kuiv või väga kuiv nahk. Sageli on selleks ka varasematele kogemustele tuginedes põhjust olnud – tihtipeale piisab järelduste tegemiseks vaid ühest halvast kogemusest mõne mittesobiva tootega. 

See aga viib väärarusaamani, justkui nahka niisutaksidki vaid lõhnavabad tooted ning muud võimalust ei eksisteeri. Ehkki lõhnavabade toodete eelistamine pole patt ning paljud eelistavadki selliseid kehahooldustooteid, on lõhn sageli üks esimesi omadusi, mille põhjal lõplik valik tehakse.

Kuid miks see nii on ehk miks meile kergelt lõhnastatud tooted meeldivad? Enese eest hoolitsemine ning igapäevane nahahooldus on midagi palju enamat kui lihtsalt tühipaljas kreemi nahale määrimine – enamik meist armastab selleks võtta aega ning nautida võimalust tegeleda igapäevaste toimingute kõrvalt ka hädavajaliku enesepoputusega. Lihtsamalt öeldes: me võiksime ja peaksimegi enese eest täiel rinnal hoolitsema.

Lõhnal on siinkohal väga suur roll: meeldiv lõhn mõjub rahustavalt ja lõõgastavalt ning aitab meil igapäevamured unustada või vähemalt pausile panna – olgu selle tõestuseks kasvõi maailmas hästituntud aroomiteraapia võimalused. Seega muudab just meeldiv lõhn paljude kehahooldustoodete kasutamise veelgi suuremaks naudinguks.

Lõhn võib tundlikku nahka ärritada

Ehkki tundliku nahaga inimestel on mõnikord täheldatud allergiat parfüümide vastu, pole saladus, et ka atoopiline või väga tundlik nahk võib erinevate lõhnastatud toodetele mõjul ärrituda. Sellist reaktsiooni põhjustavad reeglina allergeenid nagu bensüülalkohol, limoneen või linalool. Seega, kui sul on kuiv või tundlik nahk, võiksid selliseid koostisaineid sisaldavatest toodetest hoiduda ning otsida oma nahaga sobivamaid alternatiive.

Selleks, et võimalik allergeen välja selgitada, piisab väikese koguse kandmisest nahale – hästi sobivad näiteks testrid, mis hoiavad ära raha kulutamise ning võimaldavad sul tootega põgusalt tutvust teha. Siinkohal tuleb kindlasti teadvustada, et igaühe nahk on erinev ning kõik kehahooldustooted ei pruugi ühtviisi kõigile sobida – see aga ei tähenda, et allergeenid peidavad end igas vähegi lõhnastatud kehahooldustootes.

Lõhnastatud tooted, mis ei tekita allergilisi reaktsioone

Eucerini UreaRepair tootesarja kuuluvad kehahooldustooted tõestavadki levinud eksiarvamusele vastupidist: tootevalikusse kuulub kaks lõhnastatud toodet, mis ei ärrita nahka ning pakuvad nahakuivusele kohest leevendust. Just uurea on kuiva naha hooldamise kuldne standard, mida soovitavad julgelt ka dermatoloogid ja iluspetsialistid.

Rahustava lõhnaga Eucerin UreaRepair PLUS dušivaht puhastab nahka õrnalt ning muudab selle siledaks ja pehmeks. Toote pealekandmise teeb mugavaks just selle konsistents – vaht ei tekita hõõrumistunnet, vaid on naha suhtes õrn ning sobib seetõttu hästi just väga kuiva, kareda ja kergesti ärrituva naha puhul. Dušivahu kergel ja malbel lõhnal on rahustav mõju ning lisaks kehale võib toodet kasutada ka näonahal.

Pärast pesemist on oluline nahka ka tõhusalt niisutada. Eucerin UreaRepair PLUS ihupiim on kerge ja rahustava lõhnaga ning sobib hästi kuiva ja kareda naha igapäevahoolduseks. Ihupiim imendub kiiresti, ei sisalda allergiat tekitavaid lõhnaaineid ning jätab pealekandmisel nahale õrna, meeldiva ning rahustava lõhna. Samuti on ihupiim kliiniliselt ja dermatoloogiliselt testitud ning selle tõhusus on uuringutega tõestatud.

Mõlemad kergelt lõhnastatud UreaRepair tooted on dermatoloogiliselt ja kiiniliselt testitud ning nende mõju on dermatoloogiliselt tõestatud. Seega ei pea UreaRepair tooteid kasutades muretsema, et see nahka ärritaks või levinud allergeene sisaldaks. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.