5 nippi, mille abil lõtv näonahk trimmi saada

Olulisimad naha hea vormi tingimused on korralik uni, tasakaalustatud toitumine, sealhulgas piisav kollageeni olemasolu kehas, ja vajalikult hulgal vee tarbimine. (c) Foto: Shutterstock
Olulisimad naha hea vormi tingimused on korralik uni, tasakaalustatud toitumine, sealhulgas piisav kollageeni olemasolu kehas, ja vajalikult hulgal vee tarbimine.Foto: Shutterstock

Erinevaid vahendeid, mille abil enda välimust värskena hoida tuntakse ajaloost juba tuhandeid aastaid, soov hea välja näha on inimloomusele igiomane.

Füüsikaseadused juba käivad nii, et teatud vanuses ja vahel ka mõnusa elunautimise tulemusel kipub näonahk lõtvuma. Loetleme ära mõningad võtted, kuidas gravitatsioonile vastu astuda.

Näomassaaž

Nagu kosmeetikal on ka näomassaažil noorendava vahendina pikk ajalugu. Näomassaaž hõlmab nii nägu ennast kui ka kaela. Selle üheks oluliseks eesmärgiks on lümfisõlmede stimuleerimine, mille tagajärjel vähenevad näol tursed. Massaaž parandab ka naha verevarustust ja lõdvestab näolihaseid.

Massaaži pakuvad ilusalongid, aga seda saab väga edukalt teha ka kodus. Ennast peab lihtsalt erinevate harjutustega kurssi viima ja meeles peab samuti pidaga seda, kui tugevalt nägu masseerida tuleks, sest osa näo piirkondi ei taha liiga kõva mudimist.

Kollageeni tarbimine

Kollageen on üks olulisemaid valke, mis moodustab suure osa naha struktuurist ja vastutab naha elastsuse, sileduse ja niiskustasakaalu eest. Näonaha vananemine on loomulik protsess, kuid kollageeni puudus võib seda kiirendada, eriti, kuna vananedes väheneb organismis kollageeni tootmine. 

Toodetud kollageeni tarbivad ära esmajärjekorras eluks kriitiliselt vajalikud organid ja vaid ülejääk läheb sellest nahka, juustesse ja küüntesse.

Seega, kui igapäevane toitumine on tasakaalustatud, aga juuksed, küüned ja nahk ei ole jätkuvalt säravad ja korras, siis tuleks kaaluda kollageeni lisaks manustamist. 

Olemas on ka just naha, juuste ja küünte heas seisus hoidmise põhimõtteid silmas pidades loodud kollageenilahendusi. Need sisaldavad ka teisi naha hea tervise tagamiseks vajalikke aineid. Näiteks on sinna lisatud C-vitamiini ja tsinki, mis aitavad nahal paraneda ja kahjustustst taastuda. 

Hüaluroonhappel, mida segu sisaldab, on samuti mitmeid olulisi omadusi, üks olulisemaid on naha niiskustasakaalu hoidmine. Kui vett pole nahas piisavalt, kuivab see piltlikult öeldes kokku. 

Lisatud võib olla ka biotiini, mille abil lõhustab keha nahapoorides olevaid rasvu.

Jälgi oma toitumist

Eelkõige tuleks muidugi tagada, et keha saaks vajalikud ained toidust, isegi kui kollageeni teatud vanuses enam piisavalt niisugusel viisil kätte saada ei pruugi.

Kasulik on näiteks C-vitamiini sisaldavate toiduainete tarbimine, aga ka kõrge valgusisaldusega tooted. Viimased kipuvad vahel olema kõrge rasvaprotsendiga. Siis peaks veenduma, et päevane rasvatarbimine liialt suureks ei läheks. 

Kasulikud on ka ristõielised köögiviljad nagu pea- ja lehtkapsas ja brokkoli. Need taimed sisaldavad peale vitamiinide ka tsinki ja seleeni. 

Ja mis eriti oluline, joo vett.

Maga piisavalt

Magamise ajal toimuvad meie kehas mitmed protsessid, mis päevase tegevuse käigus kannatada saanud organeid, sealhulgas nahka taastavad.

Kollageeni tootmine kehas toimubki magamise ajal. Kui uni on ebapiisav, ei saagi keha seda erakordselt olulist ainet piisavalt. Samuti halveneb ebapiisava une puhul näo verevarustus.

Ka näolihased kaotavad oma toonuse, sest ka lihaste taastumine toimub magamise ajal.

Kosmeetikatooted

Kosmeetikatooted, kreemid, seerumid ja muu selline on ilmselt kõige levinum viis, mida näonaha turgutamiseks kasutatakse. Aineid, mida kasutatakse, on muidugi terve hulk, alates kofeiinist, mis viib näole kogunenud rasvarakkudest vee välja ja laiendab veresooni, kuni retinoolini, mida saab A-vitamiinist ja mis tõstab kollageeni taset ning paksendab nahka.

Kosmeetikatooted sisaldavad aineid väikeses koguses ja nende toime pole kaugeltki sama pikaajaline kui tervislik toitumine ja hea uni.

Süstid ja kirurgiline sekkumine

Viimased aastakümned on lahendusena toonud ka nii Botoxi-süstid kui kirurgilise sekkumise. Ühest küljest on tegemist väga efektiivsete lahendustega, mida süstide puhul peab siiski iga 6 kuni 12 kuu jooksul kordama.

Kui aga kehas pole piisavalt naha taastumiseks vajalikke aineid ja ebapiisav uni ei võimalda korralikku taastumist, siis on ikkagi tegemist nõiaringiga, sest niisuguse sekkumise juurde peab hakkama regulaarselt tagasi tulema, kui nahk jälle ära on vajunud.

Sealjuures võib nahk, isegi kui ta on pingul, mõjuda vajalike ainete puuduse ja taastumistundide vähesuse tõttu mõjuda elutu, kuiva ja kahvatuna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.