Ravimite imendumine toimub seedetraktist, kuid organismis edasi liikudes vajavad ravimid lahustumiseks ja imendumiseks vedelikku. Piisav kogus vedelikku aitab ravimil seedetraktis paremini lahustuda ja saavutada oma toime õige, oodatava kiirusega ning tõhusamalt.
2. Vedelik aitab vähendada kõrvaltoimete tekkeriski
Mõned ravimid võivad põhjustada dehüdratsiooni ehk vedelikupuudust või ärritada seedetrakti. Tarbides piisavas koguses vedelikku, on võimalik vähendada selliste kõrvaltoimete riski. Näiteks väheneb mitmete ravimite limaskesti ärritav toime, kui ravim tänu piisavale vedelikukoguse saab kiiremini läbida mao ja söögitoru. Samuti võivad mõned ravimid soodustada näiteks kõhukinnisuse teket, mida piisava vedeliku tarbimisega on võimalik vältida.
3. Vedelik aitab jääkained kehast eemaldada
Osa ravimeid läbivad maksa, kus toimub ravimite metabolism ehk ainevahetus. Piisav vedelikukogus tagab selleks tööks vajaliku hea vereringe. Neerud aitavad eemaldada kehast jääkaineid ja piisavas koguses vedeliku tarbimine toetab neerude tööd, mis omakorda aitab ravimite jääkainetel kehast väljuda.
Ühtlasi tasub meeles pidada, et kõige parem on ravimeid võtta puhta veega. Mahlad, limonaadid, alkohol, kuum tee või kohv võivad ravimi keemilisi omadusi muuta ja nii ei saada oodatavat toimet.