Regionaalhaigla verekeskuse suvetuur saab alguse Narvast

Doonor verd loovutamas.Foto: Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus korraldab ka sellel suvel juunist augusti lõpuni vere kogumise tuuri, alustades teisipäeval Narvas Rugodiv kultuurimajas ja peatudes seejärel Kärdlas, Rakveres, Keilas, Paides, Raplas, Haapsalus ja Kuressaares.

Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Ave Lellep kutsub inimesi loovutama tunni oma suvest, sest suvekuud on verevarude osas alati kõige kriitilisemad. „Puhkusteperioodil sõidavad inimesed linnast ära maale, kuid varasemad aastad on näidanud, et just suviti on traumasid kõige enam – seega vajadus doonorvere järele kõrge,“ selgitas Lellep, lisades, et iga doonori panus võib abivajajale osutuda elupäästvaks.

Teisipäeval on verekeskuse suvetuur Narvas, 20.-21. juunil Kärdlas, 26.-27. juunil Rakveres, 4.-5. juulil Keilas, 24.-25. juulil Paides, 2.-3. augustil Raplas, 9.-10- augustil Haapsalus ja suvetuuri viimane peatuspaik on 30.-31. augustil Kuressaares.

Vereloovutusele on oodatud kõik doonorid, kelle südamesoov on aidata päästa elusid. Doonoriks sobib terve, puhanud, söönud ja rohkelt vedelikku tarbinud, vähemalt 50 kilogrammi kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat. Kahe vereloovutuse vahe on minimaalselt 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva. Täiendavat infot leiab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee, kus soovitav on vereloovutusele ka aja broneerida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.